Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Korkuteli ilçesinde ücretsiz fidan dağıtıldı

ANTALYA’NIN KORKUTELİ İLÇESİ’NDE ORMAN HAFTASI VE DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ NEDENİYLE ÜCRETSİZ FİDAN DAĞITILDI.

Korkuteli ilçesinde ücretsiz fidan dağıtıldı
21 Mart 2018 - 18:12
banner

Antalya’nın Korkuteli ilçesi’nde Orman Haftası ve Dünya Ormancılık Günü nedeniyle ücretsiz fidan dağıtıldı.

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında ücretsiz fidan dağıtıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği fidan dağıtım törenine Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, MHP İlçe Başkanı Medine Yapılmışev ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dualar eşliğinde fidanlar dağıtıldı

Orman İşletme Müdürü Yardımcısı Tuncay Ayhan, “Hayatın var olabilmesi için toprak ve suyun varlığı elzemdir. Toprak ve suyun kaynağı ise ormandır. Ormanlarımız geçmişten devraldığımız ve gelecek nesillere devretmekten sorumlu olduğumuz en önemli hazinemizdir. Biz çevremize bu kadar güzel bakan bir milletiz. Yine etrafımıza bir baktığımız da hepimizin evinin etrafında değişik ağaçlar vardır. Yani büyüklerimiz evlerinin etrafına bunları dikerek sadece kendileri için değil, kuşlar için başka canlılar için bu dikimi yapmışlar. Genç nesillere ağaç dikmenin önemini ve nasıl aşılanacağını göstermesi gerekiyor. Çünkü gençler sizlerden görecek ve onlar da bir sonraki kuşağa bunu aktaracaktır. Halkımıza yaklaşık 6 bin adet sedir servi, ceviz, ardıç ve ıhlamur fidanını ücretsiz olarak dağıttık. Daha yeşil bir Korkuteli için vatandaşlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan teşekkür ediyoruz. Geleceğimiz için bir fidan da biz dikelim” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co