Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Korkutelinde Sakal-ı Şerif’e yoğun ilgi

Korkutelinde Sakal-ı Şerif’e yoğun ilgi
21 Haziran 2017 - 19:23
banner

Korkutelinde Sakal-ı Şerif’e yoğun ilgi.

 

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Çayırlı Camii’inde bayanlara özel olarak Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.Korkuteli İlçe Müftülüğü tarafından gerçelştirilen ve Kadir Gecesi dolayısıyla Korkuteli Çayırlı Camii’inde sergilenen Sakal-ı Şerif’e yoğun ilgi gösterildi.

Korkuteli Çayırlı Camii muhafaza edilen Sakal-ı Şerif,salavatlar ile sarılı olduğu kırk bohçadan çıkarıldı.

Korkuteli’de Sakal-ı Şerif yoğunluğu

Öğle namazı sonrası Korkuteli İlçesinde Çayırlı Camii’nde vatandaşların ziyaretine açılan Sakal-ı Şerif’e ilgi büyüktü.

Sakal-ı Şerif’e olan yoğun ilgiden dolayı,herhangi bir sorun yaşanmaması için müezzinler bayanların tek tek sıra halinde ziyaretde bulunmaları konusunda uyarıp,tek tek ve sıra halinde ziyaret etmelerini sağladı.

Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı yaptığı açıklamada, bugünün manevi yönden en önemli günlerden biri olduğunu belirterek, “Peygamberimiz (s.a.v.) saç ve sakal tıraşı olduğu zaman, saç ve sakal telleri ashap tarafından toplanarak, hatıra olarak saklanırdı. Peygamber Efendimiz veda haccında tıraş olurken saç telleri ashabı tarafından etrafı çevrilmişti. Bu sakallar günümüzde camilerde cam fanuslar içinde saklanmakta, mübarek gün ve gecelerde tekbir ve salavatla ziyaret edilmektedir” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co