Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kosova’da ittifak zafer ilan etti!

Kosova’daki erken genel seçimde, oyların yüzde 90’ının sayımı tamamlandı.

Kosova’da ittifak zafer ilan etti!
12 Haziran 2017 - 12:47

Kosova’daki er umumi seçimde oyların yüzdelik 90’ının sayımı tamamlanırken, resmi sıfır neticelere layıkıyla en birlikte tomar oyu alan Kosova Demokratik Partisi (PDK), Kosova’nın Geleceği İçin İttifak (AAK) ve Kosova İçin Girişim (NİSMA)öncülüğündeki “PAN” ittifakı zaferini ilan etti.

PARTİLERDEN ÖNDE

Kosova Merkez Seçim Komisyonunun (KQZ) açıklamış olduğu resmi sıfır evvel neticelere göre, oyların yüzdelik 34,65’ini meydan “PAN” ittifakı, başka ittifak ve politik partilerin önünde.

“PAN” ittifakını, oyların yüzdelik 26,59’unu meydan Kendin Karar Al Hareketi ve yüzdelik 25,82’sini meydan Kosova Demokratik Birliği (LDK), Yeni Kosova İttifakı (AKR) ve Alternatif Partisinden oluşan ittifak izliyor. Sırp Listesi ise yüzdelik 5,6 oy payı ile dördüncü sırada.

PAN İTTİFAKI

Sandıktan çıkan sonucun iri seviyede mahsus olmasıyla hükûmet merkezi Priştine’de “PAN” ittifakı destekçileri ile bekâr başına girdikleri seçimde ehemmiyetli birlikte oy payı elde fail Kendin Karar Al Hareketinin destekçileri dü ayrı tebrik kartı yaptı.

“PAN” ittifakının İskender Bey Meydanı’nda düzenlemiş olduğu kutlamada mütekellim AAK Genel Başkanı ve ittifakın başvekil talibi Ramush Haradinaj, bu seçimin Kosova tarihindeki en güzel intihap bulunduğunu belirterek, “Zaferimiz mutlu olsun. Kosova’da bizi baş döndürücü birlikte tomar işin beklediğini biliyoruz.” dedi.

Zahir Pajaziti Meydanı’ndaki kutlamada mütekellim Kendin Karar Al Hareketinin başvekil talibi Albin Kurti de “Zafer sizindir. Halk kazandı. Korku karşı cesaret, bezginlik karşı umut, ihmalsizlik karşı yârenlik kazandı.” ifadelerini kullandı.

Seçim neticelerini hafif fişek ile kutlayan el henüz sonradan hadisesiz dağıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al