Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kot Pantolon Seçerken Dikkat etmeniz gereken 5 Şey

Kot Pantolon Seçerken Dikkat etmeniz gereken 5 Şey
30 Ağustos 2019 - 17:02

Kot Pantolon Seçerken Dikkat etmeniz gereken 5 Şey

Bazen doğru kot pantolonunu seçmek çok zor, çünkü çok fazla çeşit var. Büyük bir mağazada, kot pantolonun yükselişi ve uyumu hakkındaki açıklamalara nadiren dikkat ediyoruz. Ancak online bir mağazadan bir çift seçmemiz gerektiğinde mom jean ya da skinny jean olsun, vücudumuza ne kadar uyması gerektiğinin farkında olmalıyız. Bu yazıda, hangi tür kotların bulunduğunu ve hangi türlerin vücudunuza en iyi uyacağını göstereceğiz.

  1. Bel Yüksekliğine Göre Seçim

Yüksek belli: Bunlar göbek seviyesinde veya üstünde bir bel beline sahip kotlardır. Bu pantolonlar mutlaka çok dar olmamalıdır. Bu uyum 80’lerde ve 90’larda çok popülerdi, ancak 2010’larda tekrar tercih edildiler. Kural olarak, içine koyulmuş bir gömlek veya ekin üst kısmı ile birleştirilirler. Bu kadar yüksek bir bel vücudunuzun daha uzun görünmesini sağlar ve gevşek bir uyumla birleştirildiğinde karnınızı gizlemeye yardımcı olur.

Orta: Bu göbekten biraz daha aşağıda klasik bir yüksekliktir. Doğru seçilirlerse, tüm vücut tiplerine uyabilirler ve orta yükseklikte bele sahip pantolonları klasik ceketten, bomber cekete ve bir üste kadar herhangi bir şeyle kombinleyebilirsiniz.

Düşük: Düşük belli kotlar sadece düz karınlı kızlarda iyi görünecektir. 2000’lerin başında, genellikle göbeğin alt kısmını ortaya çıkaran kısa üstlerle kombinlenirdi. Ancak, bugün, böyle bir kombinasyonun eski moda olduğu kabul edilir. Modern moda trendleri bize sadece bir santim çıplak ten göstermemize izin veriyor ve abs’inizin kusursuz olması bekleniyor. 2. 

2. Darlığına Göre Seçim

  • Slim: Skinny jean pantolonun aksine, slim jean’ler vücudunuzu sararsa da cildinizin etrafında hafifçe gevşekleşiyorlar. Onları yürüyüşe ya da çalışmaya giderken giyebilirsiniz. Ayrıca işten sonra bir parti varsa, özellikle kullanışlı olacaktır. Bacakları biraz yukarı doğru çekebilirsiniz. Parlak aksesuarlar sayesinde, resmi görünümünüz parti görünümüne dönüşebilir. Slim kot pantolonları, normal veya yüksek bel olarak seçerseniz vücudunuzun bazı kusurlarını da gizleyebilirsiniz.
  • Skinny: Skinny kot pantolonlar, uzun bir süredir popülerler. Bunları herhangi bir üst ile birleştirebilirsiniz, ancak bir ofis görünümü oluşturmak istiyorsanız, en azından orta düşüklükte bel kesimine sahip jean pantolon seçmeniz daha iyi olur. Bu sınırlamalar vücudunuzun yapısı tarafından da belirlenir. Kural olarak, bu pantolonlar sadece ince ve atletik kızlara yakışıyor ne yazık ki.

3. Kesimine göre Kot Seçimi

  • Konik Kesim: Bu modelde, kotlar dizlerden tabana doğru daralır, bu da iyi şekillendirilmiş bacakları olan kızlarda iyi görünmeleri anlamına gelir. Bu, son yıllarda en yaygın kot modeli olmuştur. Konik kot pantolon klasik olanlardan spor ayakkabısına kadar her türlü ayakkabı ile kombinlenebilir.
  • Düz: Bu kot tipi, dizlerde bacağın dibinde olduğu gibi aynı genişliğe sahiptir. Bu kot pantolonlar klasik olarak kabul edilir ve cildinizin etrafındaki kusurları gizlemenize yardımcı olabilirler.
  • İspanyol paça: 60’lı yılların “hippy” zamanından beri boot-cut jean pantolon giyildi ve paçaları geniş olduğu için diğer kotlardan kolayca ayırt edilebilir. Bugün hala moda olmasına rağmen, bu kotlar 60’larda olduğu kadar geniş paçalı değil ve kesim genişliği genellikle kalçalardaki genişliklerine eşit. Bu kotlar geniş kalçalara sahip kızlarda iyi görüneceklerdir çünkü üst ve alt kısımları görsel olarak dengelerler.


www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al