Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kumaş Kaplama Tekniği

Kumaş Kaplama Tekniği
27 Eylül 2019 - 1:19
banner

Kumaş Kaplama Tekniği 

Laminasyon işlemindeki gibi kumaş kaplama tekniği ile üretilen ürünlere estetik görünmesi dışında fonksiyonel özellikler kazandırmaktadır. Kumaş kaplanarak, olumsuz hava koşulları, gözeneklerin oluşması, kimyasal etkilere karşı koruma, su geçirmezlik gibi faktörlerden korunmak için kumaş üzerine bazı maddeler eklenmektedir. Bu maddeler yağ, vaks gibi maddelerdir. Eklenen bu maddeler sayesinde geçirgenlik özelliği belli bir miktar azalacaktır.

Bu teknik tekstil ürünleri başta olmak üzere kullanılan kumaşlara kazandırdığı özellikler kullanım alanlarının genişlemesini sağlamaktadır. Medikal sektöründen inşaat sektörüne kadar kullanılabilen giysilerin üretiminde kullanılmaktadır.

Kumaş Kaplama Tekniğinde Kullanılan MateryallerÜretilen kumaşın iki tarafına da kimyasal bir madde kaplanmasınadır. Kumaş örme, dokuma, dokusuz yüzey kumaşlara ve ipliklere kumaş kaplama uygulanmaktadır. Bu işlem kumaşın üretim aşamalarında sahip olamadığı özelliklere sahip olmasını sağlamaktadır. Kumaş kaplamada kullanılan maddelerde köpükten çeşitli sıvılara kadar pek çok madde kullanılmaktadır. Doğal kauçuk,  kauçuk türevleri, akrilik, bazı polimerler kaplama maddeleri olarak kullanılmaktadır. Sıvı, köpük ya da hamur olarak hazırlanan kimyasallar kumaşın yüzeyine bir film tabaka oluşturacak şekilde eklenir. Bu film tabaka ile kaplama sonucu fonksiyonel özellikleri kazanmış olmaktadır. Bu teknik hakkında bilgi almak üzere https://www.teknolamlaminasyon.com.tr/kumas-kaplama sayfası sizleri bekliyor.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Marshall Kulaklık Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Eşofman Takımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Erkek Bebek Takım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kumlama Nasıl Yapılır?
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim