Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kumluca SGK hizmet binası 2019’da hizmete girecek

KUMLUCA İLÇESİNDE YAPIMI DEVAM EDEN VE KUMLUCA İLE BİRLİKTE, FİNİKE VE DEMRE İLÇELERİNE HİZMET VERECEK OLAN SOSYAL GÜVENLİK KURUMU (SGK) HİZMET BİNASI İNŞAATI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. DAHA ÖNCE YÜKLENİCİ FİRMANIN İHALE ŞARTLARINI YERİNE GETİRMEDİĞİ İÇİN FESHEDİLDİĞİNİ BİNA TEKRAR İHALEYE ÇIKMIŞTI. BİNA’NIN 2019 YILINDA HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR.

Kumluca SGK hizmet binası 2019’da hizmete girecek
27 Ekim 2018 - 11:44

Kumluca ilçesinde yapımı devam eden ve Kumluca ile birlikte, Finike ve Demre ilçelerine hizmet verecek olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hizmet binası inşaatı çalışmaları devam ediyor. Daha önce yüklenici firmanın ihale şartlarını yerine getirmediği için feshedildiğini bina tekrar ihaleye çıkmıştı. Bina’nın 2019 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, AK Parti Finike İlçe Başkanı Osman Aladağ, SGK Kumluca Şube Müdürü Meltem Dilekcan, Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Selçuk Çınar, Kumluca Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Bayram İğneli ve yönetim kurulu üyeleri, Göksu Mahallesi’nde yapımı devam eden SGK hizmet binasında incelemelerde bulundu.

SGK hizmet binası inşaatı hakkında bilgi veren Kumluca Şube Müdürü Meltem Dilekcan, yeni binanın 142 bin 512 nüfusa hizmet vereceğini ve binanın tamamlandığında vatandaşların Antalya’ya gitmelerine gerek kalmayacağını söyledi.

Dilekcan, Finike, Kumluca ve Demre ilçelerinde toplam 142 bin 512 nüfusa, 3 bin 312 işveren ve 40 bin 127 sigortalıya hizmet veren SGK Merkez Müdürlüğünün mevcut binasının mülkiyetinin Antalya Büyükşehir Belediyesine ait olduğunu hatırlatarak, “2010 yılından bu yana aynı yerde hizmet veriyoruz. Yeni hizmet binamız yaklaşık 1,5 milyon liraya mal olacak. Yeni binamızda daha geniş ve daha güzel bir ortamda vatandaşlarımıza hizmet etmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Yavuzer ise, SGK hizmet binası inşaat çalışmasının daha önce yüklenici firmanın ihale şartlarını yerine getirmediği için feshedildiğini, tekrar yapılan ihale nedeniyle bir süre geciktiğini dile getirdi.

İnşaatta yaptıkları inceleme ve edindikleri bilgiye göre hizmet binasının Ocak 2019’da hizmete girmesinin planladığını belirten Yavuzer, “Bölgemizde yaşayan halkımızın büyük bir çoğunluğu tarımla geçindiği için bu Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü yeni hizmet binasında tarım sigortacılığına daha çok önem verilecek. Yeni hizmet binasının bölge halkına çok faydalı olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al