Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kumluca’da Hemşirelik Haftası kutlanıyor

ANTALYA’NIN KUMLUCA İLÇESİ’NDE HEMŞİRELİK HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.

Kumluca’da Hemşirelik Haftası kutlanıyor
11 Mayıs 2018 - 12:46
banner

Antalya’nın Kumluca ilçesi’nde Hemşirelik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kumluca ilçesi’nde Hemşirelik Haftası, Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öncülüğünde ilk kez kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde sabah saat 09. 30 da Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel tarafından Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Etkinliklere AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Özel Medikum Hastanesi Başhemşiresi Emel Curlu, Kumluca Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma Gök, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Arıcı, öğrenci ve hemşireler katıldı.

Etkinliklerde, Prof. Dr. Selma Öncel, Hemşirelik mesleğinin “bağımsız veya ekip halinde çalışarak, hasta veya sağlıklı her yaştan bireye, aileye, gruba ya da topluma, her türlü ortamda bakım vermeyi kapsadığını” belirtti. Prof. Dr. Selma Öncel, fakülte olarak bir bakım felsefesi benimsediklerini ve “hastayla arasında anlamlı bir bağ kuran, hasta sorunlarını anlayan, hemşirelik uygulamasına mantıklı bir şekilde karar veren ve yetenekli bir şekilde yerine getiren ve tüm bu uygulamaları yaparken etik değerleri önceleyen” nitelik ve niceliklere sahip hemşireler yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Konuşmalarının ardından, Kumluca Devlet Hastanesi tarafından yılın hemşiresi ödülüne layık görülen, hemşire Nuray Ak ve yılın ebesi seçilen ebe Semra Akkaya’ya, Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Ayşegül Alkan tarafından plaket verildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -