Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Moda Sektörü ve Moda influencer Profilleri

Moda Sektörü ve Moda influencer Profilleri
16 Aralık 2018 - 4:16

Moda Sektörü ve Moda influencer Profilleri

Video oyunları, teknoloji ürünleri, organik gıdalar, emlak, otomotiv ve daha birçok ürün kalemi ve sektörde dijital pazarlama artık ana strateji olarak görülüyor. Bu dijital pazarlama treninde olmazsa olmazlar ise tabii ki moda influencer pazarlama ile tanıtılan ürünler. Moda influencer profilleri aracılığı ile kıyafet, ayakkabı, çanta, aksesuar, makyaj malzemesi ve moda ile ilgili birçok yeni ürünün tanıtımını yapmak mümkün.

Özellikle yeni nesilin artık birçok alışveriş işini internet üzerinden yapması ve internet ortamında yüksek süreler geçirmesi ile moda influncer pazarlama stratejisinin daha çok gençlere hitap ettiğini söylemek mümkün. Facebook, instagram, twitter, youtube başta olmak üzere birçok sosyal medya paylaşım platformunda faaliyet gösteren profiller ve kanallar üzerinden uygulanan moda influencer stratejileri ile belirlenen hedef kitleye en uygun araçları seçmek mümkün oluyor.

Peki Influencer ve Moda influencer Tabirleri Ne Anlama Geliyor

Bir moda influencer herhangi bir sosyal medya platformunda yüksek takipçi sayısına sahip olan ve moda üzerine paylaşımları ile takipçi kazanmış kişi anlamına geliyor. Genellikle satın aldığı moda ürünlerini tanıtmaları ve bunlar hakkında yaptıkları yorumlarla içerik üreten moda influencer profillerinin takipçilerinin satın alma süreçlerine doğrudan etki etme potansiyelleri bulunuyor. Kimi zaman sponsorlarının logoları ve ürünleri ile paylaşım yapan bu profiller bazen de sponsorlarının gönderdikleri ürünleri üzerilerinde taşıyarak bir bakıma ürün yerleştirme reklamları da yapabiliyor.

Bir profilin genel anlamda influencer sayılması için takriben 10 bin ve üzeri takipçi sayısına sahip olması gerekiyor. Bu noktada takipçilerin „organik” olması da büyük önem taşıyor. Takipçi sayılarının seviyesine göre moda influencer ve diğer influencer grupları mikro, maksi ve mega influencer olmak üzere üç kategoriye ayrılıyor. Buna göre, 10 bin ve 30 bin takipçi bandında seyreden profiller mikro influencer, 30 bin ve üzeri (1 milyondan az) profiller maksi ve 1 milyon üzeri takipçiye sahip profiller mega influencer olarak adlandırılıyor.

Moda Sektöründe Reklamcılığın Geleceği: Moda influencer

Ünlü ekonomi dergisi Forbes’a göre moda influencer profilleri gelecekte ana akım medyaya göre şöhret olmuş isimler ile yapılan reklamcılık faaliyetlerinden daha etkili olma potansiyeline sahip. Zira moda influencer profilleri sıradan birer moda günlüğü olarak başladıkları maceralarını şimdiden sofistike bir ekonomiye dönüştürmüş durumdalar. Gelişimleri bu hızla devam ederse bu profillerin moda sektörünün reklamcılık alanında kritik roller oynayacağı kesin görünüyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al