Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Ormanda yetişen mantar geçim kaynağı oldu

Ormanda yetişen mantar geçim kaynağı oldu

Ormanda yetişen mantar geçim kaynağı oldu
20 Kasım 2017 - 16:12
banner

Antalya’nın Kumluca ilçesinde her sonbahar mevsiminde ilk yağmurlarla birlikte oluşan mantar vatandaşların geçim kaynağı olmaya devam ediyor.

Kumluca’nın kırsal alanlarında oluşan mantarlar ilçe merkezinde satılmaya başladı. Her yıl sonbahar mevsiminde ilk yağmurlarla beraber çam ağaçlarının sık olduğu bölgelerde yetişen mantarlar yöre halkının geçim kaynağı olmaya devam ediyor.

Mantarların oluşmasını dört gözle beklediklerini belirten Hasan Ballı, “Bu yıl havalar mantarın çıkmasına yani oluşmasına müsait. Çünkü yağmurlar belirli aralıklarla yağıyor. Nem oluşuyor. Hem de aşırı soğuk yok. Aşırı soğuk ve kuraklık nemi ortadan kaldırıyor. Bu yüzden mantar olmuyor. Bu yıl havalar güzel” dedi.

Derya Ovalı ise, “Hafta sonu eşim ve çocuklarımla birlikte ormanlık alandan topladık. Bu gün de kızım ile birlikte satıyoruz. Kilosu 20 TL. Mantar geçim kaynağımız oldu” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co