Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Saç Boyası Seçimi

Saç Boyası Seçimi
24 Mart 2020 - 12:46

Saç Boyası Seçimi

Güzel görünmek için saçların bakımlı olması çok önemlidir. Bayanlar saçlarıyla ilgilenmeyi çok severler. Çünkü saçlar bayanların en değerli aksesuarlarıdır. Saçın güzel olması bayanın güzel olması anlamını taşır. Saç kırıklarının aldırılması bakım adına çok önemli bir unsurdur. Zaman zaman şekil ve renk değişikliğinin yapılması kadınların psikolojilerine iyi gelir.  Saç boyası bazen keyif için yaptırılırken beyaz saçları artmış bayanlar için bir zorunluluktur. Ten rengine uyumlu saç boyası kullanıldığında bayanlar çok daha fazla bakımlı ve alımlı görünürler.

Saç boyası üreten çok sayıda marka bulunmaktadır. Hanımlar seçim yaparken rengine, boya seti içindeki maddelere ve markasına dikkat ederek ürünü belirleyebilirler. Daha önce hiç saç boyası kullanmamış olanlar ise yorumlara bakarak veya daha önce kullananların tavsiyesini dikkate alarak marka seçimi yapabilir. 

Saç boyama işlemini hanımlar kuaförlerde veya evlerinde yapmaktadır. Boyalar genellikle setler halinde satılmaktadır. Set içinde ihtiyaç olacak her şey bulunur. Boya karışımı, eldiven, boyayı kullanmaya hazır hale getiren oksidasyon sıvısı, boya sonrasında kullanılacak şampuan paket içinde bulunmaktadır. Bakım şampuanına kadar hazır edilmiş olan boya setlerinden alınıp evde kolayca uygulanabilir. 

En Önemlisi Saç Boyası Renginin Seçilmesi

Her şeyden önde yapılması gereken bir seçim vardır. O da boyanın rengidir. Saçınızın hangi renk olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Saç boyası yapması, karar vermekten çok ama çok kolaydır. Doğru renge karar verilmesi çok önemlidir. Ten renginize ve yüzünüze gidecek bir renk bulmalısınız. Ten renginize uygun rengi bulursanız çok daha canlı ve hoş görünürsünüz. 

Hanımların bazıları bir renk belirlemiştir hep onu uygularlar. Bu renkten asla vazgeçmezler. Oysaki arada saçı farklı renge boyamak psikolojik olarak hanımları iyi hissettirebilir. Güzellik uzmanlarından renk tavsiyesi alınabilir. Onlara göre beyaz tenliler için kızıl çok güzel bir renktir. Harika bir uyum sağlar ve yüzü ortaya çıkarır. Çarpıcı ve alımlı bir hava oluşturmak isteyen beyaz tenli hanımlar kızıl tonlarını düşünebilir. 

Buğday tenliler, kızıl, mor siyah gibi tenlerini soluk gösterecek renklerden uzak durmalılar. Sarışınlar saç boyası konusunda çok şanslıdır. Sarışınlar isterse kızıl kullanır isterse kahve tonlarını kullanır. Renk seçiminde ten rengi kadar saçların gürlüğü ve azlığı da etkilidir. Gür ve koyu renkli saçları birden açık bir renge dönüştürmek mümkün olmadığından kademeli ilerlenmelidir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat