Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Selenoid Vana Nedir?

Selenoid Vana Nedir?
07 Şubat 2023 - 8:44

Selenoid Vana Nedir?

Selenoid valf olarak da bilinir. Elektromanyetik valftir. Su, hava ve yağ gibi akışkanları kontrol etmeye yaradığını söylemek gerekir. Çalışma prensibi oldukça basittir. Her şeyden önce, valfin içerisinde bulunan pistonun hareket edebilmesi adına bobine elektriksel güç verilmelidir. Elektrik akımının bobin içerisinde hareket etmesiyle beraber piston da elektromıknatıs halini alır. Piston; bobinin kullanım durumuna göre hareket ettirilir. Bu sırada, giriş kanalı da akışkan maddeyi çıkışa doğru itmeye başlar. Son olarak, sinyalin kesilmesiyle beraber vana da eski haline dönerek akışkan maddenin geçişini engeller. Selenoid vana; işleviyle farkını ortaya koyar.

Selenoid Vana Ne İşe Yarar?

Selenoid vana; birtakım özelliklere sahip akışkan maddelerin kontrollerinin yapılmasında kullanılan bir sistem olarak tanımlanabilir. Selenoid vana seçimi son derece önemlidir. Bilhassa akışkanın basınç ve sıcaklığı dikkate alınarak vana seçimi gerçekleştirilmelidir. Ayrıca, hat bağlantı ölçüsü ve çalışma voltajı da vana seçimine etki eden faktörler arasındadır.

Selenoid vana; akışkanın partiküllerinden arındırılmasını mümkün kılar. Bu sayede, sorunsuz bir işlemi de mümkün hale getirir. Selenoid vananın işlevini yerine getirdiği sırada filtre kullanımına da rastlanır. Selenoid vana; geniş kullanım alanı ile dikkat çeker. Birtakım teknolojik cihazlarda, araç motorlarında ve birtakım sektörlerde kendisine yer bulur. Akışkanların kontrolünün sağlanması ve giriş çıkışların doğru bir şekilde yapılması da selenoid vana ne işe yaradığına dair verilecek cevaplar arasındadır.

Selenoid Vana Fiyatları 2023

Selenoid vana; sanayi ile içli dışlı olanların tahmin edebileceği üzere elektromanyetik valftir. Klasik vanalar ile ortak özellikleri bulunmaz. Gövde ve conta malzemeleri, bağlantıları ve gövde basınçları; kendi arasında farklılık gösteren valftir. Suyun, havanın ve yağın akışının kontrol edilmesini sağlar.

Selenoid vana ne işe yarar sorusu çok fazla merak ediliyor. Bilhassa sıvı ve gaz gibi akışkan maddelerin boru içerisindeki akışkanlıklarını yönlendirmek adına kullanılan selenoid vana; olası kazaların önüne geçme konusunda son derece başarılıdır. Buna ek olarak, basıncın ideal seviyelerde olmasını sağlar.

Selenoid Vananın Avantajları Nelerdir?

Selenoid vana; akışkan maddelerin güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlamasından dolayı avantajlıdır. Basit bir çalışma prensibinin olması da bir diğer avantaj sağlayan husustur. Hatta kendisine yer bulan giriş ve çıkışlar arasında basınç farkının olmasına gerek duyulmaz. Buna ek olarak, vanaların yalnızca saniyeler içerisinde kapanması, ürünlerin kaçak akımlara, izolasyonlara ve sıcaklık farklarına karşı dayanıklı olması, elektriksel zorlamalara karşı maksimum direnç sağlaması gibi farklı avantajları da vardır.

Selenoid vana fiyatları hakkında kesin konuşmak mümkün değildir. Çünkü, selenoid vana fiyatları; ürünün markasına, kalitesine, teknik özelliklerine ve kullanım kolaylıklarına göre değişkenlik gösterir. Selenoid vana fiyatları; çalışma sıcaklıkları, ürünlerin açılma ve kapanma süreleri, basınçları, üretimlerinde kullanılan teknikler gibi faktörlere bağlı olarak da değişir. Yine de her bütçeye uygun selenoid vana mevcuttur.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat