Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Serik’te Kur’an-ı Kerim Kursu öğrencileri eğlenerek öğreniyor

SERİK BELEDİYESİ VE MÜFTÜLÜK TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN ETKİNLİKLER KAPSAMINDA KUR’AN KURSLARINDA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLER, YAZ TATİLLERİNİ HEM EĞLENEREK HEM DE ÖĞRENEREK GEÇİRİYORLAR. ÇOCUKLAR, KURSUN ARDINDAN BELEDİYENİN SOSYAL TESİSLERİNDE YÜZME, VOLEYBOL, FUTBOL VE FİLM GÖSTERİMİ GİBİ BİR DİZİ ETKİNLİKLE DOYASIYA EĞLENİP STRES ATIYORLAR.

Serik’te Kur’an-ı Kerim Kursu öğrencileri eğlenerek öğreniyor
02 Ağustos 2018 - 12:00
banner

Serik Belediyesi ve müftülük tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler, yaz tatillerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçiriyorlar. Kur’an kursu eğitim programında, Kuran-ı Kerim, itikat, ibadet, ahlak eğitimleri veriliyor. Günün belli bir bölümünü eğitimle geçiren öğrencilere çeşitli hediyeler ve ikramlarda bulunuluyor. Çocuklar, daha sonra belediyenin sosyal tesislerinde yüzme, voleybol, futbol ve film gösterimi gibi bir dizi etkinlikle doyasıya eğlenip stres atıyorlar.

Çalık: ” Gençlerimizin geleceğe ışık tutmasını istiyoruz”

Yaklaşık 3000 öğrencinin yer aldığı proje hakkında konuşan Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık; “Uzun zamandır gerçekleştirmek istediğimiz projelerden birisi de ilim öğrenmek isteyen gençlerimizin eğitimlerini daha eğlenceli hale getirmekti. Sosyal tesislerimizde ilçe müftülüğümüz ile beraber düzenlediğimiz etkinlikte çocuklarımız artık hem eğleniyor hem de öğreniyor. Bundan sonra da kültür, sanat ve spor gibi etkinliklerle gençlerimizin geleceğine ışık tutarak onların her zaman yanlarında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Gelenek – görenek ve inançlarına bağlı bilim yapan bir nesil bizleri muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacaktır.” dedi.

Kasar: ” Bilgili ve ahlaklı bir nesil yetiştiriyoruz”

Serik İlçe Müftüsü İbrahim Keser ise yaptığı açıklamada; “ Biz Çocuklarımızın dini bilgilerini öğrenmesinin yanında sosyalleşmesini ve çocukluklarının gereği gibi zaman geçirmelerini sağlıyoruz. Her gencimiz bizim için çok değerli amacımız bu gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak ilim sahibi bilim sahibi ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek. Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum kendisi bizlere her konuda yardımcı oluyor. Bu uygulama ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik ve yedi yıldızlı kurslarımızla çocuklarımızı hem eğitiyor hem de eğlendiriyoruz.” dedi

Bu proje ile çocukların, öğrenme eylemini eğlenceli hale getirmek ve ilgi, alakayı artırmak amaçlanıyor.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dokuma Park’ta yaz eğlencesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rotring 500 Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kütük Masa
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eldiven Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Casual Ayakkabı Çeşitleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Avent Biberon
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Uzun Elbise Tercih Nedenleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co