Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Servis Aracı Şoförü Mesleki Yeterlilik Belgesi

Servis Aracı Şoförü Mesleki Yeterlilik Belgesi
28 Haziran 2020 - 20:29

Servis Aracı Şoförü Mesleki Yeterlilik Belgesi

Minibüs veya otobüs türü taşıtları belirli bir rota doğrultusunda, öğrenci, personel ya da diğer yolcuların ulaşımını sağlayan nitelikli kişilere servis aracı şoförü denir. Bu işi yapacak olan kişilerin iş sağlığı güvenliği ve kalite yönetim sistemine uygun olarak hizmet vermesi son derece önemlidir. Ayrıca, taşıdıkları yolcuların güvenliği için çevre ve trafik kurallarına da uygun olarak araç sürmeleri büyük önem taşır. Bu nedenle 4.04.2015 tarihli 6645 sayılı kanun gereği MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) kanununda yapılan düzenlemeyle bu mesleği yapacak olan kişilerin mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir.

Servis aracı şoförü mesleki yeterlilik belgesi almak için MYK tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlara başvuru yapmanız gerekir. Yılın belirli dönemlerinde düzenlenen sınavlarda başarılı olup sınavı geçebilmeniz için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek ve sunduğumuz eğitim hizmetlerinden yararlanmak olacaktır. Siz başarıya ulaştıracak ve sınav sürecini çok kolay atlatmanıza yardımcı olacak ders materyallerimiz sayesinde çok kısa bir süre içerisinde belgenize sahip olabilirsiniz.

Duvarcı Ustaları için Mesleki Yeterlilik Belgesi

İnşaat sektöründe önemli bir yere sahip olan duvar ustalarının mesleklerinde tecrübeli ve yetkin olmaları son derece önemlidir. Yapıların, kolon ve giriş gibi taşıyıcı gövdelerinin kapatılması için gerekli olan duvar işlemlerini yapan kişilere duvarcı denilir. Baca, şömine, kemer ve bölme gibi işlemleri de yapan duvar ustaları, aynı zamanda projeye uygun olarak blok, taş, beton ve tuğla gibi malzemelerin tüm özelliklerini bilir ve bu malzemelerle birlikte kullanılacak olan yapıştırıcı vb. ürünlerin hangilerinin kullanılacağına karar verir.

Duvarcı ustaları için mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğu yeni düzenlenen MYK kanunun ilgili maddesi uyarınca zorunlu olarak tutulmuştur. Duvarcı mesleğindeki bilgi, beceri ve yeterliliğinizi gösteren bu belgeyi almak için bizimle hemen iletişime geçebilir, sınava hazırlık sürecinde sunduğumuz eğitim hizmetlerinde yararlanabilirsiniz. Verdiğimiz kaliteli eğitim ve ders materyalleri sayesinde çok kısa bir süre içeresinde mesleki yeterlilik belgesine sahip olabilirsiniz. 

Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi

Gayrimenkul sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederek, konut, arsa, dükkân gibi tüm taşınmaz malların satış işlemlerini ya da kiraya verilmelerine yardımcı olan kişilere emlak danışmanı denir. Emlak danışmanları; imar mevzuatlarına hâkim olmakla beraber müşterilerine yatırım danışmanlığı hizmeti veren yetkin kişilerdir. Birçok meslek dalında olduğu gibi emlak danışmanı olmak için de MYK belgesine sahip olmak gerekir.

Emlak danışmanı mesleki yeterlilik belgesi için MYK sınavına girip bu sınavı başarıyla geçmeniz gerekmektedir. Bunun için hiç vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamadan sonra, sınava hazırlık sürecinde uzmanlarımızdan birebir eğitim desteği alabilir, katılacağınız sınavda başarıyı kolayca yakalayabilirsiniz. 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat