Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Suudi Arabistan’dan tartışılacak bir karar daha!

Suudi Arabistan Milli Eğitim Bakanı, Yusuf el-Karadavi’nin kitaplarının okullardan üniversitelerden ve kütüphanelerden acil olarak kaldırılması talimatını verdi.

Suudi Arabistan’dan tartışılacak bir karar daha!
12 Haziran 2017 - 7:47

Suudi Arabistan Milli Eğitim Bakanı, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi‘nin kitaplarının okullardan, üniversitelerden ve kütüphanelerden çabuk namına kaldırılması emirini verdi.

RESMİ SİTEDEN YAYINLANDI

Bakanlığın resmi sitesinde gösterilen Bakan Ahmed bin Muhammed imzalı açıklamada, Suudi Arabistan ve gayrı kimi Arap devletleri kabilinden yıldırı sıralamasında eklenmiş olan Dünya Alimler Birliği Başkanı El-Karadavi’nin tamamı kitaplarının ‘acil olarak’ okullardan, üniversitelerden ve kütüphanelerden kaldırılması gerektiği bildirildi.

BASIMI YASAKLANDI

Eğitim kurumları ve kütüphanelerde terörü destekleyen kitaplar ve ideolojilerden etkilenilmemesi düşüncesince kararın alındığı tamlanan açıklamada, kitapların bundan ahir süreçte basımının da yasaklandığı anlatım edildi.

İslam alimi El-Karadavi yıldırıcı anons edildi

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır 5 Haziran’da Katar’la tamamı diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu.

Ülkelerinin iklim bölgesini Katar’a kapatan Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katarlı diplomatların 48 saat, Katar vatandaşlarının da 14 gündüz içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti.

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır’ın yayınladığı eş bildiride de Katar kabilinden desteklendiği tez edilen aralarında Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi’nin de toprak almış bulunduğu 59 ad ile 12 müfit kuruluşunun “terörle irtibatlı” bulunduğu tez edilerek “terör listesine” alındığı açıklanmıştı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat