Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Topraksız Tarım

Topraksız Tarım

Topraksız Tarım
06 Aralık 2021 - 18:10

Topraksız Tarım

Bitki yetiştirmek için başvurulan çözüm yöntemlerinden birisinin de topraksız tarım olduğunun altını çizebiliriz.  Bu tarımın diğer tarım türevlerine göre en farklı özelliğinden biri ise toprak kullanımına bağlı kalınmamasıdır. Toprak olmadan bile verimli yollar eşliğinde bitki yetiştiriciliğinin yapılması sağlanmaya başlanmış olur.

Toprak kullanılmadan, onun yerine bitkinin gereksinim duymuş olacağı her çeşit minerallerin alımı sağlanmaya çalışılır. Bu sayede bitkiler toprağa bağlı kalmadığı gibi almak istedikleri mineralleri de alarak gelişimini en güzel şekilde tamamlamaya devam etmiş olacaklar.

Topraksız Tarım Nasıl Yapılıyor?

Topraksız tarıma dair çok fazla merak edilen önemli ayrıntılar söz konusu olabiliyor. Topraksız tarım için fidelerin toprağa yerleştirilme durumu yoktur. Tam aksine bir kap içerisine yerleştirilen fideler mineral desteğiyle birlikte yetiştirilmeye de çalışılmış olunur.

Toprak yerine besin elementine başvurulduğundan dolayı sağlığa hiçbir şekilde zarar verme durumu söz konusu değildir. Tam aksine bu şekilde bir tarım yöntemine de başvurularak sağlıklı bir fide yetiştirme işlemi yapılmış olunur. İnsanlar için zararsız olan topraksız tarıma dair pek çok önemli hususları https://www.hortiturkey.com/yazilar/topraksiz-tarim-nedir portalıyla öğrenmeye başlayabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al