Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tünektepe Projesi ihaleye çıkıyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SİMGESEL ÖZELLİĞİYLE KENTE CİDDİ BİR KATMA DEĞER KAZANDIRACAK TÜNEKTEPE PROJESİ’Nİ 1 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ İHALEYE ÇIKARIYOR.

Tünektepe Projesi ihaleye çıkıyor
19 Ocak 2018 - 12:10

Antalya Büyükşehir Belediyesi, simgesel özelliğiyle kente ciddi bir katma değer kazandıracak Tünektepe Projesi’ni 1 Şubat Perşembe günü ihaleye çıkarıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Kartpostalları süsleyecek bir dünya projesi” olarak tanımladığı Tünektepe Projesi 1 Şubat Perşembe günü saat 15.00’te

2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesine göre Kapalı Teklif Usulü ile ihale edilecek. Tünektepe Turizm Tesisi Yapımı ve İşletilmesi İşi; yap- işlet- devret modeli ile Antalya’ya kazandırılacak.

29 yıl süreyle işletecek

İhaleyi kazanan yüklenici firma onaylı projesinde öngörülen yapı ve tesislerin inşaatı ile alan düzenlemelerini yaparak yapım-inşaat süresi de dahil olmak üzere 29 yıl süreyle işletecek. İhale, teleferik alt, üst istasyon yeri işletilmesi, sahilde 6 metrekare büfe, 24 metrekare gölgelik ve 1000 metrekare şezlong alanının da işletilmesi ve süre sonunda Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bedelsiz devredilmesini de kapsıyor.

Simgesel tesis

Antalya’nın 50 yıllık hayali olan teleferik hattının hizmete girmesiyle başlayan Tünektepe Projesi ile 30 odalı bir turistik tesis, seyir terasları ile cazibe merkezi ve yaşam alanı projesi hayat bulacak. Burası halkın da günü birlik ulaşabileceği, istifade edebileceği bir tesis olarak hizmet verecek. Projede 3 Akdeniz fokunun arasında bir tane devasa turuncu küre yer alacak. Gece görüntüsü ise Antalya’ya ayrı bir görsellik getirecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al