Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Türel’den Böcek’e sahil teşekkürü

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılının ilk meclis toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türel’den Böcek’e sahil teşekkürü
08 Ocak 2018 - 16:40
banner

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Sahil Projesine CHP’nin eleştirilerine rağmen, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in suskunluğunun kendilerini destekler niteliğinde olduğunu belirterek teşekkür etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılının ilk meclis toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılış ve yoklamanın ardından meclis üyelerinin 145 madde oy birliği ile kabul edildi. Gündem dışı bölümde konuşan AK Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar, 2018 yılının güzel kararlara vesile olmasını diledi.

Sarıkamış Şehitlerini andı, “Taşeron işçileri ilgilendiren karar hükümetimiz imza attı. Emeği geçenle şükranlarımızı sunuyoruz. Kadronun işçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. CHP İl Başkanı seçilen Ahmet Kumbul’a görevinde başarılar diliyorum. Enerji Tasarrufu Haftası çok önemli, enerji olarak her birimizi tasarruf etmeliyiz, halkımızın enerji tasarrufunda duyarlı olmasını diliyorum. Yaklaşan 10Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü şimdiden tebrik ediyorum. Meclisimizin hayırlı alacağımız kararların en iyi şekilde hizmete dönüşmesini diliyorum” dedi.

CHP Grup Sözcüsü Cansel Çevikol, 2018 yılında alacakları kararların Antalya’ya hayırlı olmasını diledi.

Çevikol, dün CHP İl Başkanlığı seçimi yapıldığını hatırlatarak, yeni görevinde Ahmet Kumbul’a ve yönetim kuruluna başarılar diledi.

Sarıkamış Şehitleri’ni de anan Çevikol, basın mensuplarının yaklaşan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de tebrik etti.

MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli ise yeni yılın Antalya’ya Türkiye’ye güzellikler getirmesini dileyerek, “ Taşeron yapısında yapılan düzenlemeyi destekliyoruz ama keşke daha geniş çerçeveli olsaydı. Ayrıca Konyaltı Sahil Projesi’nin neden geciktiğini merak ediyoruz, bununla ilgili açıklama bekliyoruz.”dedi.

Türel, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, Sarıkamış Şehitleri ve tüm şehitlere rahmet diledi.

“Hayır diyorlar”

Türel, Konyaaltı Sahili’ndeki gecikmenin nedenini başta açılan ihaleye taliplinin çıkmaması ve ardından yaptıkları proje süreci olduğunu açıklayarak, “ Seçildiğimizde önümüzde bir proje yoktu. Projenin temini için 1 yıl süre geçti. Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nin ortaklığında yaptığımız projeye, Mimarlar Odası Genel Başkanından bile eleştiri geldi. Yanlış varsa odana sor. Biz alışkınız memleket için ne yapmak istiyorsak, yaptıklarımıza karşı olan duruşu ilk dönemimde de yaşadım. Bu dönemde de yaşıyorum. Özelikle CHP Antalya il yöneticileri, milletvekilleri, genel başkan yardımcısı Antalya’da ne yapsak ‘hayır’ diyorlar. Ne yapacağımıza dair manifesto versinler de onu yapalım. Şunu beğenin, şunu önerin. Allah aşkına bir şeyi de beğenin. Boğaçayı’nda,sahil projesinde, kruvaziyer projesinde böyle.”diye konuştu.

“Suskun Böcek”

Konyaaltı’ndaki vizyon projelere Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in eleştiri getirmediğini dile getire Türel, “ Kendisinin şahsen değerlendirmesi söz konusu olmadı. Kendi partisine ait tüm yöneticilerin Konyaaltı’nda yaptığımız dünya projelerine karşı çıktıklarını ifade ediyorken, Sayın Böcek’in suskunluğu bence de bizim için, gerçekten kendi partisine rağmen gösterdiği duruş açısından fevkalede örnektir. İnşallah öteki CHP’li arkadaşlara sirayet eder sizin bu suskun desteğiniz. Sizde Konyaaltı’na yapılanların ne olduğunu biliyorsunuz. Tüm bilgilendirme toplantıların katıldınız. Bazı almış olduğumuz kararlarda da bizi desteklediniz. Ama bir bakıyoruz ki CHP’li tüm yöneticiler, kruvaziyer, yat limanını, Konyaaltı sahili, boğa çayını, raylı sistemi yapma, ne yapacağız. Bir tane de yap deyin Allah aşkına.”ifadelerine yer verdi.

“Tutuştular”

Dünyadaki tüm zengin turistlerin kruvaziyer yada yatlarla seyahat ettiğini kaydeden Başkan Türel, “ Biz bu projeleri yapmazsak bu turistler nasıl getireceğiz. Esnaf nasıl turizmden pay alacak. Bunları yapacağız Antalya zenginleşecek. Antalya kalkınacak ama efendim bir bakıyorsunuz, muhalefette bundan öncede yaşadığım itirazlar, inşaatlar yükselmeye başlayınca yeniden başladı. ‘Menderes yapamayacak diyorlardı’ ama biz projeye hızlı şekilde girince bu sefer tutuştular,’aman yapma’. Bununla ilgili bir sürü bilgi dışı kamu oyunun kafasını karıştıran dezenformasyon kampanyaları. Bizim bu projeleri dünya çapındaki akademisyenler hazırladı. Bir kere onların bu kadar senelik kariyerlerine eleştiri getirenler haksızlık yapıyorlar. Bu hususun bir kez daha iyi niyetler değerlendirilmesini için bunları dile getiriyorum.”diye konuştu.

“Birde öneri getirin”

Köprülü kavşak projelerine de muhalefetin eleştiri getirdiğini hatırlatan Türel, “ Bir bakıyorum, bu kavşak inşaatlarını eleştirenler en çok kullananlar. Atatürk Parkı’nı tinercilerden temizlerken bana evre katliamı yapıyor denildi. Hakkımda suç durusunda bulunuldu. O günlerde Atatürk Parkı’nda çevre katliamı yapıldığını söyleyen CHP milletvekili bugün oğlunun nişanını orada yaptı. Bunlar kayıtlarda var. Şimdi aynı tartışmaları aynı şekilde yaşıyoruz. Çalışın sizinde olsun. Bu konuda yapılanları elbetteki desteklemek, eleştirmek herkesin hakkıdır. Birde öneri getirin, Allah rızası için bir de öneri getirin. Şunu yapma, bunu yapma al şunları yap diyin. Dişimi kıracağım bir öneri dahi gelmedi. CHP’li meclis grubundaki arkadaşlarımı tenzih ediyorum. Başkanlarımızda da bir eleştiri görmedim. Mensubu oldukları partinin, genel başkan yardımcısı, milletvekili,il yöneticileri aman. Uçurtma uçuracaklarmış yakında, dikkat esinler kendileri uçup gitmesinler o uçurtmayla. Bizi yolumuzdan döndürmeye çalışıyorlar ya feci şekilde yanılırlar. Gereğin yaptık bundan sonrada yapacağız.”ifadelerine yer verdi.

“Antalya’ya ihanettir”

Konyaaltı Sahilini daraltmadıklarını dahada genişlettiklerinin altını çizen Türel, “ Sahili yok etmeyi bırak genişletiyoruz. Varolana ekliyoruz. Ama konuş gitsin çalakalem gidiyorlar. Tırların geçtiği yerleri biz insanlar geçsin diye çalışıyoruz. Kabul edilmiyor. Antalya’da bu projelere karşı çıkmak Antalya’ya ihanettir.”dedi.

Türel’in sözlerine karşılık Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, suskun kalmalarının nedenini konuyla görev tanımlarına girmemek olarak açıkladı.

“Görev tanımımıza girmiyor”

Antalya’nın bir çok yönde olduğu gibi demokratik olmasıyla da anıldığını kaydeden Uysal, “Muhalefet kendi bildiğini söyler, iktidar kendinden eminse doğrularını söyler. Suskun kalmamın nedeni görev tanımımıza girmemesindendir. Konuştuklarımızın sonuç doğurmadığı vakadır. Bununla ilgili Çallı Meydanı örneğini veriyorum. Önerimiz vardı, kentin ortasına beton çekilmemesi yönünde. Ama konu tartışılmadı dahi. Burada bir sıkıntı var. Meydanı tartışacağımıza heykeli tartıştık. Ortak akıl süzgecine sunup nereden yararlanabiliriz, farklı bakış açısı farı var mı diye bakabilmemiz gerekir. Boş tartışmaların bir anlamı yok. Polemikler,ihanet lafları doğru olmuyor, verimli olmuyor. Bizi de zor durumda bırakmayın.” dedi.

“Kabul etmedi”

CHP’li Çevikol ise Türel’in eleştirilene, “Soruyu MHP sordu. Meclis grubu olarak buradayız. Partimizi savunma ihtiyacı buluyoruz. Muhalefet görevini en iyi şekilde yerine getiriyor. Soru neden projenin uzadığı yönündeydi. Ama siz CHP’yi de suçlayarak bu konuda hak etmediği sözler kullandınız. Söylediğiniz hiçbir sözü partim adına kabul etmiyorum. Dünyanın gözbebeği Konyaaltı sahilinden 4 yıldır halkımız şikayetçiydi. Hiç kimse yararlanamadı. İnşat başladı, bizlerde Konyaaltı Belediyesi olarak bu projede ne uygulandığının bilincinde değiliz. Belediye Caddesi’nde bir düzenleme yapılıyor, ne olduğunu bilmiyoruz. Biz bunları söylemezken bir başka patinin sorduğu soruya binayen bu söylemleri hak etmiyoruz. Biz büyükşehir meclisi teknik açıdan sorun yoksa destek verdik. Yapıcı muhalefet için buradayız. CHP gurubu yada partim adına söylemlerinizi kabul etmiyorum. Meclisi bizler meşgul etmeyelim. Antalya için kararlar alalım.”açıklamasını yaptı.

Meclis toplantısı ilgili maddelerin görüşülmesiyle devam etti.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Volanlı Elbise Modası
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Topraksız Tarım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kot Ceket
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kemik Fermuar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Şişme Yelek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Boyama Kalemleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -