Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Türel’den çevrecilik çıkışı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, BELEDİYE OLARAK YAPTIKLARI BİRÇOK PROJENİN ÇEVRECİ OLDUĞUNA İŞARET EDEREK, KENDİSİNİ BU KONUDA ELEŞTİRENLERE “KONYAALTI SAHİLİNİN 6 BİN AĞAÇ DİKTİM. BANA HALKI KAPATACAK DİYE İFTİRA ATTILAR, AMA ORADAN ÇIKMIYORLAR. ÇEVRECİLİK NASIL OLUYORMUŞ GELSİNLER GÖRSÜNLER” DİYE SESLENDİ.

Türel’den çevrecilik çıkışı
20 Aralık 2018 - 16:38

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediye olarak yaptıkları birçok projenin çevreci olduğuna işaret ederek, kendisini bu konuda eleştirenlere “Konyaaltı sahilinin 6 bin ağaç diktim. Bana halkı kapatacak diye iftira attılar, ama oradan çıkmıyorlar. Çevrecilik nasıl oluyormuş gelsinler görsünler” diye seslendi.

Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Töreni’nde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kendisini çevrecilik üzerinden eleştirenlere sert çıktı. Daha önce 100. Yıl statları olarak bilinen 40 dönümlük araziye, içerisinde spor tesislerinin de bulunduğu halka açık yeşil alan ve park yapacaklarını vurgulayan Türel, “Buradan çevreciyim diye geçinenlere duyurulur. Onlar bu işler için teşekkür etmeyi bile bilmezler. Bakıyorum 2-3 gündür tık yok” dedi. Konyaaltı sahil projesinde beton zeminin yüzde 30 oranında düştüğüne de işaret eden Türel, “Konyaaltı sahilinin 6 bin ağaç diktim. Bana halkı kapatacak diye iftira attılar, ama oradan çıkmıyorlar. Çevrecilik nasıl oluyormuş gelsinler görsünler” diye konuştu.

“Antalya için herkes koysun projesini”

Antalya’ya hizmet etmenin onurunu yaşadığını dile getiren Türel, Antalya’nın siyasetten önce geldiğinin altını çizdi. Türel, “Biz önce Antalya sonra siyaset dedik. Bizim için Antalya siyasetin üstündedir. Meselenin yerel seçim değil Antalya meselesi olduğunu unutmayalım. Ama bakıyoruz bazı kesimler önce ben, önce siyaset sonra Antalya diyor. Önümüzdeki yerel seçim sürecinde siyaset yarışmasın, projeler yarışsın. Herkes koysun projesini, hangisi gerçekleştirebilir. Bunun hesabını Antalya’yı düşünerek yapsın. O zaman kazanan Antalya olur” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat