Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Turizmcilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tatil teşekkürü

Turizmcilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tatil teşekkürü
15 Ağustos 2017 - 21:06

Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 10 günlük Kurban Bayramı tatilinin turizmciler tarafından memnuniyetle karşılandığını belirterek, kıyı bölgelerinde yaklaşık 500 bini bulan iç Pazar hareketliliği beklediklerini kaydetti.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Bakanlar Kurulu’nun Kurban Bayramı tatilini 10 gün olarak açıklamasını değerlendirdi. Ayık, kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulu tarafından 10 gün olarak açıklamasının turizmciler tarafından sevinçle karşılandığını kaydetti. Hükümete teşekkür eden Ayık, “Çok olumlu bir karar çıktı ve turizme büyük katkısı olmasını bekliyoruz. Sezonu kapatmadan yılın en uzun tatili olacak. Tüm vatandaşlarımızı bu fırsatı değerlendirecek. Farklı alternatiflerle tatil planlamalarını rahat şekilde tapacaklar. Aynı zamanda dini vecibelerini yerine getirmeleri için zamanları olacak. Akraba ziyaretlerini ve diğer etkinliklerini bu 10 gün içinde yapabilecekler” diye konuştu.

“Kıyı bölgelerine 500 bin ziyaretçi bekleniyor”

10 günlük tatilde Türkiye’nin her noktasında seyahat olacağını dile getiren Osman Ayık, “ Yaklaşık turistik tesislerde 500 bin civarında iç Pazar müşterisinin konaklamasını bekliyoruz. Toplamdaki turizm hareketi milyonları bulacak. Tüm şehirlerden karşılıklı seyahat olacak. Türkiye’nin her yerinde bayram tatili süresince ciddi hareketlilik yaşanacak” diye konuştu.

“Yüzde 100 doluluk”

Kıyı bölgelerindeki tüm tesislerde doluluk oranının yüzde 100’ü bulduğunun altını çizen Başkan Ayık, “İstanbul’da da ciddi Orta Doğu hareketlenmesi var. Bu yoğunluğun kıyı bölgelerimizde dahil eylül ayının ortalarına kadar sürmesini bekliyoruz” dedi.

10 günlük tatili herkesin kullanmasını gerektiğini vurgulayan Ayık, tüm Türkiye’nin gelecek Kurban Bayramı’nı kutladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

    ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -