Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Türkler Mahallesi İmar’ına onay

Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan planlarla Türkler Mahallesi’nin imar sorunu çözülüyor.

Türkler Mahallesi İmar’ına onay
10 Temmuz 2017 - 17:21
banner

Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan planlarla Türkler Mahallesi’nin imar sorunu çözülüyor.

2014 Yerel Seçimlerinden önce mülga Türkler Belediyesi tarafından onaylanan imar planlarına bölgedeki vatandaşların yoğun itirazları olmuştu. İtirazları inceleyen Alanya Belediyesi, mağduriyetlerin oluşmaması, bölgenin turizm ve ticari yönden gelişmesi için 5 binde 1’lik Nazım İmar Planı ve binde 1’lik Uygulama İmar Planları’nın tamamını revize etme kararını almıştı.

Yaklaşık 2.5 yıl süren çalışmalar sonucunda Türkler Mahallesi’nin 5 binde 1 Ölçekli Nazım İmar Planları ve binde 1 ölçekli Uygulama İmar Planları Alanya Belediyesi tarafından hazırlandı. Tamamlanan imar planları daha sonra görüşülüp onaylanması için Antalya Büyükşehir Meclisi’ne sunuldu.

Geçtiğimiz ay Türkler Mahallesi’ne ait 5 binde 1’lik Nazım İmar Planı Büyükşehir Meclisi’nde onaylanmıştı. Bugün de binde 1’lik Uygulama İmar Planları Büyükşehir Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. Türkler Mahallesi’nin onaylanan planlarla gelişmesinin hızlanacağını kaydeden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Türkler Mahallemizde Bilaller, Yanıklar ve Merkez Bölgelerini kapsayan imar planları ile Türkler Mahallemizin ticari, turizm ve konut olarak gelişmesi ve şehirleşmesi için önündeki engelleri kaldırdık. Türkler halkımıza ve Alanyamıza hayırlı olmasını dilerim” dedi. Başkan Yücel, Büyükşehir İmar Komisyonu Başkanı Kerim Başkaptan’a, Erkan Demirci’ye ve tüm komisyon üyelerine teşekkür etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co