Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tütüncü’den nostaljik gezinti

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ, DOKUMAPARK BÜNYESİNDE AÇILACAK NOSTALJİK ARAÇLAR MÜZESİ’NİN YENİ ÜYESİ 1951 MODEL DESOTO DİPLOMAT OTOMOBİLİ İLE ŞEHİR TURU ATTI.

Tütüncü’den nostaljik gezinti
01 Kasım 2018 - 11:44

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokumapark bünyesinde açılacak Nostaljik Araçlar Müzesi’nin yeni üyesi 1951 model Desoto Diplomat otomobili ile şehir turu attı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yılbaşına kadar açılması beklenen ve şu ana kadar 23 aracın yer aldığı koleksiyona sahip Nostaljik Araçlar Müzesi’nin tüm ayrıntılarını yakından takip ediyor. Tütüncü, Dokumapark bünyesinde açılacak olan Nostaljik Araçlar Müzesi’ne kazandırılan 1951 model Desoto Diplomat otomobilini inceledi. 1951 model Desoto Diplomat koltuğuna oturan Başkan Tütüncü, sergilenecek araçların takibini yapan Anadolu Oyuncak Müzesi Müdürü Emrah Ünlüsoy ile şehri turladı. Dokumapark’tan, Lara Plajı’na kadar giden Başkan Tütüncü’yü gören birçok sürücü korna çalarak selam verirken, yayalar da akıllı telefonlarıyla anı ölümsüzleştirdi.

Filmlerde kullanılmış bir araç

Yeşilçam’ın unutulmazlarından 1970 yapımı Şoför Nebahat filminde kullanılan otomobilin aynısı olan Desoto Diplomat, İstanbullu bir koleksiyonerden alındı. Döneminin özelliklerini taşıyan 4 ileri 1 geri koldan vitesli otomobil, İstanbul’da çekilen Bir Zamanlar Çukurova, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi birçok film ve dizi yapımlarında kullanıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al