Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tütüncü’den öğrencilere kariyer tavsiyeleri

Tütüncü’den öğrencilere kariyer tavsiyeleri

Tütüncü’den öğrencilere kariyer tavsiyeleri
27 Ekim 2017 - 11:50
banner

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilere kariyer planlaması için geç kalmamalarını tavsiye etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Final Okulları’nın ‘Tecrübeden Öğreniyoruz’ sloganıyla düzenlediği ‘Kariyer Günleri’ etkinliğinin konuğu oldu. Öğrencilerle deneyimlerini paylaşan Başkan Tütüncü, kalan zamanın çoğunluğunu öğrencilerin soru sorması için ayırdı. Etkinliğe katılan yaklaşık 500 öğrenci, Tütüncü hakkında merak ettiklerini sordu.

Hukuk Fakültesi örneği

Belediye başkanı olmaya karar verdiğinde 7 yaşında olduğunu vurgulayan Tütüncü, kedisini dinleyen çocuklara, gelecekleriyle ilgili planlamalarını bir an önce belirleyerek hedefleri doğrultusunda yol almalarını tavsiye etti. Kariyer planında hukuk fakültesi tercihinin işine yarayacağını düşündüğünü anlatan Tütüncü, yol haritasını da bu yönde çizdiğini anlattı.

İnsanların mutluluğu için başkan oldum

İnsanların yaşadıkları şehirde mutlu olmadıkları düşüncesiyle belediye başkanı olmayı tercih ettiğini ifade eden Tütüncü, “Kafamdaki birçok eksikliği gidermek istedim. Şimdi parklarıyla, cazibe merkezleriyle, sosyal tesisleriyle güzel bir Kepez oluşturduk. Gençlere yeni ufuklar açabilmek, bizim dönemimizde çok önemliydi. Bizim zamanımızda yerel yöneticilerin öğrencilerle, okullarla çok yakın olması da düşünülemezdi” diye konuştu.

İnsanlar kendi çözümünü bulmalı

Modern toplumlarda insanların rahatsız oldukları sorunlar üzerine kendilerinin çözüm bulduğunu dile getiren Tütüncü, öğrencilerin de eksik gördüğü her konu için zihinlerinde düşünceler geliştirmelerini tavsiye etti. Kendisinin insanların yaşamaktan mutlu olduğu bir şehir düşüncesiyle belediye başkanı olduğunu örnekleyen Tütüncü, “Ülkenin geleceğiyle ilgili söz sahibi olmak, daha 7 yaşından itibaren hayalimdi” dedi.

Tütüncü daha sonra, yönetim kuruluyla birlikte okulu gezdi, anaokulu öğrencileri ile de sohbet etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -