Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Uluslararası Antalya Film Festivali için iki afiş kullanılacak

TÜRKİYE’NİN İLK VE EN KÖKLÜ FİLM FESTİVALİ ‘ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ’NDE BU YILDAN BAŞLAYARAK İKİ AFİŞ KULLANILACAK. GENEL AFİŞİN YANI SIRA FESTİVAL, HER YIL BİR SANATÇININ ESERİNİ FESTİVALİN ‘SANATSAL’ AFİŞİNE TAŞIYACAK. BU ZENGİNLİĞİN İLK ADIMI ANADOLU MİTOLOJİSİ İLE SÖZLÜ KÜLTÜRDEN BESLENEN, EFSANELERİ GÜNCELE RENKLERLE BAĞLAYAN SANATÇI AHMET GÜNEŞTEKİN’LE ATILDI.

Uluslararası Antalya Film Festivali için iki afiş kullanılacak
22 Ağustos 2018 - 11:12

Türkiye’nin ilk ve en köklü film festivali ‘Uluslararası Antalya Film Festivali’nde bu yıldan başlayarak iki afiş kullanılacak. Genel afişin yanı sıra festival, her yıl bir sanatçının eserini festivalin ‘sanatsal’ afişine taşıyacak. Bu zenginliğin ilk adımı Anadolu mitolojisi ile sözlü kültürden beslenen, efsaneleri güncele renklerle bağlayan sanatçı Ahmet Güneştekin’le atıldı.

Festivalin genel afişinde Altın Portakal Venüs Heykeli’yle birlikte on binlerce Antalyalı yer alırken, sanatsal afişte ressam Ahmet Güneştekin’in 2015 yılında Venedik Bienali’nde sergilendiğinde büyük ses getiren ‘Adem ile Havva’ serisinden bir tablosu yer alıyor.

Farklı kültürlere ait mitolojik anlatıları, şimdiki zamana gönderme yaparak yeniden yorumlayan Güneştekin’in eserlerinde olduğu gibi festival de bu yıl, farklı kültürlerde yaşanan ‘Göç, mültecilik, ekonomik, sosyal ve duygusal dışlanmışlık’ gibi hikayeleri ‘Çağdaş Masallar’ başlığı altında sinemaseverlerle buluşturuyor. Filmlerin odak noktasında, yaşadığımız yüzyılın büyük göçlerinin ötekileştirdiği, ölümü göze alan hayata koşan mülteci yaşamlarının başrolündeki insan yer alıyor.

Türkiye’den ve dünyadan 55 filmi ağırlayacak festivalin genel sanat yönetmeliğini Avrupa Film Akademisi Başkan Yardımcısı Mirsad Purivatra, artistik direktörlüğünü ise Saraybosna Film Festivali Başkanı Mike Downey üstleniyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat