Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Uluslararası Öğrenciler AÜ Organ Nakli Merkezin’de

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) HASTANESİ PROF. DR. TUNCER KARPUZOĞLU ORGAN NAKLİ MERKEZİ, SON UMUT PROJESİ KAPSAMINDA FARKLI ÜLKELERDEN ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI.

Uluslararası Öğrenciler AÜ Organ Nakli Merkezin’de
30 Ocak 2018 - 16:54
banner

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi, Son Umut Projesi kapsamında farklı ülkelerden öğrencileri ağırladı.

AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklen Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyarette İspanya, İtalya, Azerbaycan, Yunanistan, Estonya’dan 37 katılımcı AÜ Hastanesi Organ Nakli Merkezi’ni gezdi. Ziyarette Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve Organ Nakli Merkezi Koordinatörü Uzm. Nilgün Bilal katılımcılara Organ Nakli Merkezi ve nakiller ile ilgili bilgiler aktardı. Türkiye’nin ilk yüz naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, “Üniversitemiz, organ nakli yaşamsal bilincini ülkemizde ilk sahiplenen ve bu konudaki eğitim ve araştırma hizmetlerine öncülük ederek bünyesinde gerçekleştirilen multiorgan ve kompozit doku nakilleri ile günümüzde dünyanın sayılı organ nakli merkezlerinden biridir” dedi.

Merkezde bugüne kadar rekor sayıda nakil gerçekleştirildiğini belirten Özkan, ilk böbrek nakli, Türkiye’nin ilk yüz nakli, Dünya’nın ilk kadavra vericili Uterus nakli, Türkiye’nin ilk çift kol nakli, kalp böbrek kombine nakli gibi çok önemli nakillere imza attıklarını söyledi.

Akdeniz Üniversitesi’nin organ bağışı konusunda başarılarını Avrupa düzeyinde duyurmak ve Antalya’nın sağlık turizmine katkı sağlamak istediklerini söyleyen Son Umut Projesi Yürütücüleri, “Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Tıp Fakültesi öğrencileri olarak proje kapsamında altı ülkeden toplam 37 genç ile organ bağışı konusunda çeşitli aktiviteler gerçekleştireceğiz. Bu aktivitelerde Organ nakli Merkezi ve Üniversitemiz çeşitli birimlerinin desteği ile organ bağışı da toplayacağız. 01 Şubat 2018 tarihinde katılımcılarımız ile organ bağışı konusunda broşür dağıtımı, anket uygulanması ve bağış toplanması şeklinde Tıp Fakültesi Girişi, Meltem Kapısı Girişi, Cumhuriyet Meydanı, MarkAntalya ve Güllük Caddesinde alan çalışmaları gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -