Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ümit Uysal: “Bir kararla milletin 40 milyonunu öldürdüler”

Ümit Uysal: “Bir kararla milletin 40 milyonunu öldürdüler”

Ümit Uysal: “Bir kararla milletin 40 milyonunu öldürdüler”
09 Kasım 2017 - 14:49

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, işadamlarıyla bir araya geldiği toplantıda, Büyükşehir Meclisi’nde belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü alanına ilişkin alınan olumsuz karara ilgili “Kamunun 40 milyonluk mülkünü bir kararla sıfırladılar” dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin kahvaltı toplantısına konuk oldu. Başkan Uysal, işadamlarıyla asfalt çalışmalarından kentsel dönüşüme, Kırcami’den Kaleiçi’ne Muratpaşa’yı tüm yönleriyle birlikte değerlendirdi. Toplantıda işadamlarının sorularını da yanıtlayan Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün idari hizmet binası ve şantiyelerinin bulunduğu Yeşilova Mahallesi’ndeki alana Antalya kamuoyunun gündemine oturan imar plan sürecine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

40 milyonluk mülk

Başkan Uysal, “12 bin 887 metrekarelik alan, kamu yönetim merkezi olarak kullanılamaz hale geldi. Bölgenin ticari gelişimiyle uyumlu hale getirilmesi artık bir zorunluluk. Bunun için, alanın, bölgenin gelişimine uygun olarak daha nitelikli kullanımı amacıyla imar plan değişikliği talep ettik. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde reddedildi. Kamunun 40 milyonluk mülkünü bir kararla sıfırladılar” dedi.

Müeyyidesinin olması lazım

Bu olumsuz kararın altında imzası bulunanların bir vicdan muhasebesi yapması gerektiğini belirten Başkan Uysal, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkı değil mi bu? Şimdi hiçbir şey olmamış gibi milletin yüzüne bakıyorlar. Bu nasıl bir vicdan? Hangi gerekçeyle bu tutum kabul edilebilir? Ahmet’in, Mehmet’in yeri olunca, kulisler yapılıyor, geçiyor ama kamu, hakkı olanı da alamıyor. Siyasi nedenlerle, bölgede hesabı kitabı olanlar nedeniyle, arka planını bilemiyoruz. Ama milletin mülkünü öldürdün. Nedeninin hiçbir önemi yok. Yapılan işi odur. Bunun bir müeyyidesinin olması lazım. Kamu adına birilerinin ‘Ne oluyor?’ demesi lazım.” diye konuştu

Kırcami’de son adım

Başkan Uysal, toplantıda, ayrıca Kırcami’de devam eden planlama sürecine ilişkin de açıklamalarda bulundu. Sürece ilişkin ihtiyatlı konuşmayı tercih ettiğini belirten Başkan Uysal, “Onay için bölgenin bin ölçekli imar planlarını, gelecek hafta Büyükşehir Belediyesi’ne götüreceğiz” dedi. Başkan Uysal, bunun artık planlama sürecinin tamamlanması anlamına geldiğinin altını çizdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al