Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Vural Gökçaylı’dan Alanya’da defile

Vural Gökçaylı’dan Alanya’da defile
01 Ekim 2017 - 0:22

Ünlü modacı Vural Gökçaylı, Antalya’nın Alanya ilçesinde ‘Anadolu Medeniyetlerinden İzler’ isimli defilesi düzenlendi. Dünyada ilk kez muz lifinden üretilen bir tasarım da yer defilede, onur konuğu olan İş adamı Rahmi Koç’un yansıra Süleyman Demirel’in ailesi, Sevda-İbrahim Yazıcı, Güler Yiğit-Halil Değer, Sennur Hamamcıoğlu, Füsun Topbaş, Zerrin-Giray Bilimer, Tan Sağtürk da katıldı.

HABERİN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ünlü modacı Vural Gökçaylı’nın ‘Anadolu Medeniyetlerinden İzler’ koleksiyonunu sergilendiği defile ünlü mankenlerin sunumuyla Alanya Kalesi’ndeki tarihi Bedesten Çarşısı’nda gerçekleşti. Defilede İstanbul’dan gelen iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri Vural Gökçaylı’ya eşlik etti.

Defilenin onur konuğu olan Rahmi Koç’un yansıra davetlerin arasında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ailesi, Sevda-İbrahim Yazıcı, Güler Yiğit-Halil Değer, Sennur Hamamcıoğlu, Füsun Topbaş, Zerrin-Giray Bilimer, Tan Sağtürk gibi ünlü isimlerde katıldı. Modacı Gökçaylı, Alanya defilesine özel olarak dünya bir ilk olan Alanya muz lifiyle Alanya ipeği kozasından üretilmiş 3 adet tasarımı beğeniye sunuldu. Defile koleksiyonunda bulunan 69 kıyafete ek olarak sadece bu defile için tasarlanan üç adet özel parçayı da ünlü mankenler Ceylan Saner, Sema Şimşek, Merve Büyüksaraç ve Ebru Güzel gibi mankenler taşıdı. Yaklaşık 1 saat süren defile sonunda podyuma tüm mankenlerle beraber çıkan Vural Özçaylı’yı davetliler ayakta alkışladı. Defilenin koreografisini ünlü koreograf Ferhan Aral üstlenirken mankenlerin saçlarını ise Muammer Yaprakgül yaptı.

Alanya’da hizmet veren Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği yararına yapılan defilede elde edilen gelir, engelsiz yaşam için mücadele veren derneğin Alanya Belediyesi ile ortak yürüttüğü fizik tedavi-rehabilitasyon ve yaşam evi projesine aktarıldı. Muz lifi ve ipek kozasından elde edilen bu çok özel 3 adet tasarım ise defilenin ardından sürekli olarak Alanya’da Kent Müzesi’nde sergilenecek.

“Ağırlamaktan onur duyduk”

Defile sonrasında Alanya podyuma davet edilen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, çok milletli bir şehir olan Alanya’nın kültür ve sanat alanında da birçok ilklerin yaşandığını söyledi. Modacı Vural Gökçaylı’nın defilesini ilçede ağırlamaktan onur duyduklarını aktaran başkan Yücel, katılımcı ve misafirlere teşekkür etti. Konuşmasının ardından ise Vural Özçaylı’ya çiçek ve Alanya ipek kozasından yapılan tablo hediye etti.

“İlk defa muz meyvesinin lifinden bir elbise üretik”

Dünyada ilk defa muz meyvesinin lifinden bir elbise üretildiğini belirten Vural Gökçaylı ise, ‘‘Alanya tarihinde ilk defa gerçekleşen moda defilesine imza atmaktan dolayı sonsuz gurur duyuyorum. Ekibim ve ben bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde her türlü desteği veren başta Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve tüm emeği geçenlere en derin teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al