Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yayla domatesi Katar sofrasında

Yayla domatesi Katar sofrasında
27 Ağustos 2017 - 17:40

Antalya’nın Korkuteli ilçesindeki yayla mahallelerinde seralarda üretilen ve daha önce Suudi Arabistan ile Rusya’ya ihraç edilen Kozağacı domatesi, Katar’a da gönderilmeye başlandı.

Yayla seracılığının geliştirilmesi kapsamında yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Korkuteli domatesi dış ülkelerin sofralarında yer almaya başlarken, yayla domatesi Suudi Arabistan ve Rusya’dan sonra Katar’a da gönderilmeye başlandı.

Domates tüccarı ve komisyoncu Ertuğrul Kara tarafından Kozağacı Mahallesi’nde toplatılan domatesler işlendikten sonra Suudi Arabistan, Rusya ve Katar’a da gönderilmeye başlandı. Yaylalarda toplanan domatesler TIR’lara yüklenerek, Katar’a gönderildi. Kozağacı Mahalle Muhtarı Şükrü Akar, seralarda üretilen domateslerin yurt dışına ihracatının ülke ekonomisine önemli katkılar sağladığını belirterek, “Yayla mahallelerinde ürettiğimiz domatesleri şimdi de Katar’a ihraç etmeye başladık. Günlük tüccarlar Katar’a domates gönderiyor. İhracat yaptığımız ülkeleri artırmak istiyoruz. Seracılık ilçemizdeki göçü tersine çevirecek” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat