Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Zafer Bayramı’nda Murat Boz Antalyalıları coşturdu

Zafer Bayramı’nda Murat Boz Antalyalıları coşturdu
31 Ağustos 2017 - 12:18
banner

Antalya, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ünlü sanatçı Murat Boz ile Büyükşehir Belediyesi’nin yenileyerek adına yakışır hale getirdiği Cumhuriyet Meydanı’nda kutladı. Konser öncesinde Antalyalılara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Atatürk ve arkadaşlarının dalgalandırdığı şanlı bayrağımız Antalya’da aynı ruh ve heyecanla dalgalanmaya devam edecektir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kentsel Tasarım Projesi kapsamında düzenlediği Cumhuriyet Meydanı, yenilenen çehresiyle açılarak ilk etkinliğine ev sahipliği yaptı. Sevilen sanatçı Murat Boz, ‘30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ve Cumhuriyet Meydanı Açılışı’ kapsamında verdiği konserde Antalyalılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ve onbinlerce Antalyalı katıldı.

30 Ağustos coşkusu

Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği gecede konuşan Başkan Menderes Türel, sözlerine Antalyalıların Zafer Bayramı’nı kutlayarak başladı. Türel, “95 yıl önce hürriyet ve istiklal savaşını kazanan Büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz. 95 yıl önce Sakarya’da, Dumlupınar’da dalgalanan şanlı bayrağımız, bugün burada, Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda aynı heyecanla dalgalanmaktadır. Bayrağımızı yere düşürmeyen bütün kahramanları ve şehitlerimizi saygıyla anıyor, 30 Ağustos coşkusu için sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hem kutlama hem açılış

Atatürk’ün “Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir” sözünü hatırlatan Başkan Türel, “Bizim hedefimiz de Atatürk’ün sözünü yerine getirmek ve Antalya’yı bu sıfata layıkıyla taşımaktır. 2023’te, yani Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bu hedefe tam anlamıyla ulaşmak mecburiyetindeyiz. Antalya’yı hep birlikte güzelleştireceğiz. Bugün, 30 Ağustos vesilesiyle hem Zafer Bayramı kutlaması hem de Cumhuriyet Meydanı yenileme projesinin açılışını birlikte yapıyoruz. Ben geçmişte Atatürk Parkı’nın, adına layık güzel bir park olması için çalışmıştım. Bugün de Cumhuriyet Meydanı’nı adına layık bir meydan yapmanın gururunu yaşıyorum. Cumhuriyet Meydanımız gerçekten Antalya’ya, sizlere yakışan güzel bir proje oldu. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Milli birlik ve beraberlik vurgusu

Konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısı yapan Menderes Türel, “95 yıl önce işgal ordusuna karşı kılıç ve tüfekle ama milli birlik ve beraberlikle karşı duran Türk milleti, bugün ve yarın da aynı ruh ve inançla hürriyet ve istiklal mücadelesi vermektedir. Hiç bir güç, bizi bölemeyecek ve tuzağa düşüremeyecektir. Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi her zaman bir ve beraber olacağız. Atatürk ve arkadaşlarının dalgalandırdığı şanlı bayrağımız Antalya’da aynı ruh ve heyecanla dalgalanmaya devam edecektir” diye konuştu.

Bayramınız kutlu olsun

Başkan Türel, konuşmasını şu şöyle tamamladı:

“Murat Boz kardeşimle beraber 30 Ağustos coşkusunu ve gururunu yaşayalım. Kendinizle gurur duyun, Antalya ile gurur duyun. Bu cennet vatanla ve mazlum milletlerin koruyucusu olan Türkiye Cumhuriyeti ile gurur duyun. Sizlere güveniyor, sizlerle gurur duyuyorum. Hepinize sevgilerimi sunuyorum, bayramınız kutlu olsun.”

Antalya’ya iyi geldiniz

Hem yenilenen Cumhuriyet Meydanı’nın açılışı hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunun bir arada yaşandığı gecede ünlü sanatçı Murat Boz, sevilen şarkılarıyla onbinlerce Antalyalıya muhteşem bir akşam yaşattı. Konseri vatandaşların arasında dinleyen Menderes Türel, Antalyalıların Zafer Bayramı coşkusuna ortak oldu. Konser arasında Murat Boz’a çiçek takdim eden Başkan Türel, “Bu çiçeği sizler adına, Antalya adına takdim ediyorum, Murat kardeşime çok teşekkür ediyorum” dedi. Sevilen sanatçı Murat Boz da Antalya’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizi sizlerle buluşturan Başkanımız Menderes Türel’e çok teşekkür ediyorum. Başkanım, Antalya’ya iyi geldiniz” diyerek karşılık verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co