Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Zekiye Öz Hatun Cami ibadete açıldı

MANAVGATLI İŞADAMI MEHMET ÇELEBİ ÖZ’ÜN HAYIRLARI İLE YAPTIRARAK ANNESİNİN İSMİNİ VERDİĞİ ZEKİYE ÖZ HATUN CAMİİ’NİN AÇILIŞI ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL TARAFINDAN YAPILDI. BAŞKAN TÜREL, “YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ İBADET AMA HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ HİZMET ETMELİYİZ” DEDİ.

Zekiye Öz Hatun Cami ibadete açıldı
04 Mayıs 2018 - 16:58
banner

Manavgatlı işadamı Mehmet Çelebi Öz’ün hayırları ile yaptırarak annesinin ismini verdiği Zekiye Öz Hatun Camii’nin açılışı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından yapıldı. Başkan Türel, “Yarın ölecekmiş gibi ibadet ama hiç ölmeyecekmiş gibi hizmet etmeliyiz” dedi.

Manavgatlı işadamı Mehmet Çelebi Öz’ün annesi Zekiye Öz Hatun adına yaptırdığı Camii’nin açılış törenine eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Müftüsü Osman Artan, Mehmet Çelebi Öz ve ailesi ile çok sayıda vatandaş katıldı. İbadet yerlerinin ihtiyaca cevap verecek şekilde artmasının maddi kalkınmanın ötesinde manevi kalkınmaya da büyük katkı sağlayacağını belirten Başkan Türel, “Çünkü bizler yarın ölecekmiş gibi ibadet ama hiç ölmeyecekmiş gibi hizmet etmeliyiz. Hepimiz için önemli olan husus şudur. İnşallah hep birlikte ahir dünyada bizi kurtaracak eserleri fani dünyada bırakabiliyorsak gerçekten önemli bir iş yapmış oluruz” dedi.

Cuma namazını kıldı

Başkan Türel sözlerini şöyle sürdürdü: “Çünkü çok iyi biliyoruz ki 3 kişinin amel defteri hakka yürüdükten sonra da kapanmıyor. İşte bunlardan biri böyle güzel ibadethaneler, camiler mescitler yapan hayırseverler, bir diğeri ilim irfan yayan çok kıymetli hocalarımız, bir diğeri de hayırlı evlat yetiştirenler. Dolayısıyla bugün Mehmet Çelebi Öz abimizin de inşallah burada yapılan hayırları vefatından sonrada hayır defterine de en güzel şekilde yazılır. Bütün duamız temennimiz budur. Camiimiz, Antalya’mıza, Manavgat’ımıza, hayırlı olsun.” Başkan Türel ve açılışa katılanlar daha sonra Cuma namazını Zekiye Öz Hatun Cami’de kıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -nişantaşı estetik doktorulohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatnişantaşı estetik doktoruMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co