Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Dhafer Youseff konseriyle tamamlandı

19. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ’NİN 9. GÜNÜ KAPANIŞ KONSERİ, TUNUSLU UDİ, ŞARKICI VE BESTECİ DHAFER YOUSSEF’UN SAHNESİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. SANATÇI, DÜNYA ÇAPINDA ELLİ BİNDEN FAZLA SATAN ALBÜMÜ BİRDS REQUİEM’ İN ARDINDAN, YAYINLADIĞI DİWAN OF BEAUTY AND ODD ALBÜMÜNÜ MÜZİK SEVERLERLE PAYLAŞTI.

19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Dhafer Youseff konseriyle tamamlandı
10 Eylül 2018 - 10:12
banner

19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin 9. günü kapanış konseri, Tunuslu udi, şarkıcı ve besteci Dhafer Youssef’un sahnesi ile gerçekleştirildi. Sanatçı, dünya çapında elli binden fazla satan albümü Birds Requiem’in ardından, yayınladığı Diwan of Beauty and Odd albümünü müzik severlerle paylaştı.

Biletleri günler öncesinden tükenen konserde, sanatçıya piyanoda Aaron Parks, basta Ben Williams, davulda Mark Guilliana ve trompette Ambrose Akinmusire eşlik etti. Aynı zamanda festivalin kapanış konseri olan performansda, Dhafer Youssef izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Bağlı olduğu geleneklerden kopmadan elektronik, senfonik, oryantal ve caz tınılarını müziği ile birleştiren sanatçı, sesi ve performansıyla sanatseverleri hiç alışık olmadıkları dünyalara götürerek, unutulmaz bir gece yaşattı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ev sahipliği, dünyaca ünlü şef Gürer Aykal’ın Sanat Yönetmenliğini üstlendiği ve 285 sanatçının sahne aldığı “19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali”, yerli ve yabancı binlerce sanatsevere ev sahipliği yaptı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co