Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

2 milyon 743 bin çiçek Antalya’yı güzelleştiriyor

MURATPAŞA BELEDİYESİ, ERMENEK MAHALLESİ’NDE BULUNAN PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ BİTKİ ÜRETİM TESİSİNDE ÜRETİLEN BİTKİ TÜRÜ 10’A ÇIKARKEN BU YIL İÇİNDE YETİŞTİRİLEN MEVSİMLİK BİTKİ SAYISI 2 MİLYON 743 BİNE ULAŞTI.

2 milyon 743 bin çiçek Antalya’yı güzelleştiriyor
03 Aralık 2018 - 12:40
banner

Muratpaşa Belediyesi, Ermenek Mahallesi’nde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü bitki üretim tesisinde üretilen bitki türü 10’a çıkarken bu yıl içinde yetiştirilen mevsimlik bitki sayısı 2 milyon 743 bine ulaştı.

Muratpaşa’da Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bitki üretim tesisinde, 10 tür mevsimlik bitki-çiçekten, bir yılda 2 milyon 743 bin adet üretildi. Ermenek Mahallesi’nde 35 dönüm alan üzerine kurulu ve içinde İtalya’dan ithal edilen yüksek teknolojiyle donatılmış seraların bulunduğu tesiste bahar ve yazlık olarak kedi tırnağı, salvia, yer minesi, püskül çiçeği, hanım çiçeği, kadife çiçeği, Cezayir menekşesi üretimi gerçekleştirildi. 1 milyon 453 bin bahar ve yazlı bitki yıl içinde Muratpaşa Belediyesi’nin park ve bahçelerine dikimi gerçekleştirilirken kış döneme için de menekşe, alyssum ve aslanağzı üretimi yapıldı. Üretilen 1 milyon 290 bin kışlık bitkinin dikimi ise başladı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co