Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

2016 – 2017 Okullar ne zaman kapandı?

2017 okullar ne zaman kapanıyor? 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı içinde okullar yaz tatiline Haziran ayının tam kaçında başlayacak. İşte tatil planı yapan öğrenci ve velilerin merak ettiği tüm sorular

2016 – 2017 Okullar ne zaman kapandı?
12 Haziran 2017 - 11:28
banner

07 Haziran çarşamba haset sebebiyle dinlence planı fail milyonlarca mektepli ve ege 2017 okulların ne zaman kapanacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların kapanması ile ait planlamayı açıkladı. Buna mucibince 2016 – 2017 terbiye talim yılı takvimine mucibince okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili Haziran ayının birlik kaçında başlıyor? İşte MEB’ten okulların dinlence olması ile ait açıklaması

2017 OKULLAR NE ZAMAN BİTİYOR? 

Milli Eğitim Bakanlığı çeşidinden meydana getirilen izah mucibince 2016 – 2017 terbiye talim yılı 9 Haziran 2017 Cuma haset sona erecek. Öğrenciler karnelerini ve değerli belgelerini ahit alacak. 

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2017-2018 Eğitim talim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, meslek öncesi, beşinci sınıf ortak numara sınıf, rüştiye ve mortocu arzu cambazı ortaokullarının 5’inci sınıflarındaki öğrenciler terbiye ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı hafta içinde dersler ile eş anlı yerine yapılacak.

YAZ TATİLİ KISALACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz “Yaz tatilini tahammül kabil ortak düşüncemiz yok. Ancak yaz tatilini öğrencilerimize çalışan ortak biçimde özgülemek istiyoruz” dedi.

İşte MEB’ten mevrut o açıklama: “Öğrencilerimize dönemin gerektirmiş bulunduğu etraflı detayları vermeyi maksat edindik. Ancak terbiye süresini kısaltmadan, vermiş olduğumuz dinlence süresi içinde eğitimi, çarpıcı ve en özünü vermeyi hedef ediniyoruz. Yaz tatilini tahammül kabil ortak düşüncemiz yok. Ancak yaz tatilini öğrencilerimize çalışan ortak biçimde özgülemek istiyoruz. Birçok yerde meslek devrinde bulunduğu gibi, yaz tatillerinde de tutma eğitimleri veriyoruz. Daha çalışan ortak biçimde tatilleri kıymetlendirmek düşüncesince de ortak çalışmamız var. Daha iyiyi belirlemek düşüncesince çalışmaya bitmeme edeceğiz. 1930’lardaki sistemi kullanmaya devam.” dedi

2017 YILINDA RESMİ TATİL OLACAK GÜNLER?

Yılbaşı: 1 Ocak 2017-Pazar
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan 2017- Pazar
Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs 2017- Pazartesi
Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs 2017- Cuma
Ramazan Bayramı: 25-26-27 Haziran 2017
15 Temmuz Şehitleri Anma Günü: 15 Temmuz 2017 Cumartesi
Zafer Bayramı: 30 Ağustos 2017- Çarşamba
Kurban Bayramı: 1-2-3-4 Eylül 2017
Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim 2017- Pazar

okulların-kapanma-tarihi-2017(2017 Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili Haziran ayının birlik kaçında başlıyor)

TAKTİR  VE TEŞEKKÜR BELGESİ HESAPLAMA

Öğrencilerin iptila etmiş bulunduğu ölçüm ve teşekkürname hesaplamaları düşüncesince ilk önce almış bulunduğu derslerin notlarını öğrenmesi gerekmektedir. e-okul.meb.gov.tr ekranlarına eriştikten sonraları TC Kimlik numarası ve meslek numarasıyla düzene antre yaptıktan sonraları imtihan sonuçlarınızı haydi haydi öğrenebilirsiniz.

Karne notu kesinlikle hesaplanır?

Karne notunu tartmak düşüncesince ilk önce 1.yazılı ve 2.yazılı sınavın ortalamasını almanız gerekmektedir. Bunun düşüncesince geçmiş sınavınız ile ikinci sınavınızı toplayıp dü bölmeniz gerekecektir. Çıkan akıbet ise o dersin averajı olacaktır. Bu biçimde tamamı ibret derece ortalamasını bulduktan sonraları hepsini toplayın ve o fasıl müteaddit ibret aldıysanız onunla bölün. Buradan elde edilecek akıbet ise sizin karne notunuz olacaktır.

ORTALAMA KAÇ OLUNCA TAKTİR VEYE TEŞEKKÜR ALINIYOR?

Derslerdeki averaj muvaffakiyet puanı 80 ile 85 benek ortada bulunan öğrencinin Teşekkür Belgesi alması akla yatkın görülür. Öğrencinin dersteki averaj muvaffakiyet puanı 85’ten ortak tomar olduğunda ise Takdir Belgesi almaya adalet kazanacaktır. Bu puanlardan az ortak puana ehil bulunan mektepli veya ön koşullar yerine yukarıda sıralanan maddelerden birisine ehil bulunan mektepli ise dü belgeden hiçbirini alamayacaktır.

ÖĞRENCİLER YAZ TATİLİNİ NASIL DEĞERLENDİRMELİ?

Okulların kapanması ile beraberce öğrenciler sahra kesinlikle değerlendirmeli soruları sorulmaya başlanacak? Buna dayanarak aşağıdaki maddeleri inceleyerek yavrunuzun yaz tatilini kesinlikle değerlendirmesi gerektiği kendince düşün edinebilirsiniz.

Yaz tatili kısaca 3 ay (90 gün) sürmektedir. Yaz tatiline çıkan öğrencilerin bu süreyi çabucak dinlence yerine değerlendirmemeleri ve dünkü terbiye talim yılına tedbir düşüncesince de zaman ayırmaları gerekmektedir. Öncelikle ortak geçmiş terbiye talim senesinde tanıdık derslerin unutulmaması düşüncesince yeniden gerçekleştirmek aşırı önemlidir. Yaz tatili süresinin levent boylu olması nice aktiviteyi gerçekleştirebilmeye de punt sunuyor. Akraba ziyaretleri, ayrışık sportif faaliyetler, arkadaşlarla geçirilen zamanların hâlâ da çoğalması gibi. Bir öğrencinin yaz tatili günlerini güzel planlaması geleceği düşüncesince ehemmiyetli ortak arazi tutar. Okullarda bundan böyle hâlâ da ehemmiyet sunulan derslerin başlangıcında mevrut ecnebi lisan eğitiminin geliştirilmesi düşüncesince yaz tatili güzel ortak fırsattır. Sınavlara hazırlanacak öğrenciler düşüncesince de eşsiz eskiden bulunan bu müddette ön tedbir yerine çalışmalara başlanabilir.

İşte 2017 okulların kapanması ile beraberce yaz tatilini kıymetlendirme tüyoları

1. Konu tekrarı yapmak

2. Eksik artan mevzuları tamamlamak

3. Çalışılmış olunmasına karşın eneze mahsus derslere veya mevzulara yoğunlaşmak:

4. Yeni mevzular çalışmak:

5. Sınav hazırlığında bulunan öğrenciler

6. Özellikle 12. Sınıfa güzeşte öğrencilerin YGS mevzuları tamamla ehemmiyetli ortak çalışkan fiil olup fasıl içinde LYS mevzularına düzentileme vakitlerini de böylecene artırmış olurlar. 

7. Çocuklar evde çalışkan olmalı

8. Komşu ziyaretleri

9. Akraba ziyaretleri

10. Yaşlı ve hastalanmış ziyaretleri

11. Sosyal aktiviteler

12. Tarihî, manevî ve kültürel geziler

13. Yaz kur’an kursu

14. Kitapçılar ve kütüphaneleri görüşme etmek

15. Spor ve kültürel faaliyetler

16. Günlük tutmak

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co