Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

3. Mutlu Portakal Alışveriş Şenliği başladı

3. Mutlu Portakal Alışveriş Şenliği Antalya’da başladı. Şenliğin açılışını AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, yaptı.

3. Mutlu Portakal Alışveriş Şenliği başladı
10 Aralık 2017 - 9:54

3. Mutlu Portakal Alışveriş Şenliği Antalya’da başladı. Şenliğin açılışını AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç yaptı.

Antalya’da başlayan 3. Mutlu Portakal Alışveriş Şenliği, The Marmara Otel’de yapılıyor. Şenlik alanında 60 stant yer alırken, bu stantlardan 40 tanesi el becerileriyle yapılan ürünlerin yer aldığı stantlar olarak göze çarpıyor. Aylin Ayaz Yılmaz, Gülşah Gültepe Çelik ve Evşen Yüceer ile birlikte 3 kadın girişimcinin çabaları sonucu yapılan şenlik, daha sonra 3 kadın girişimci sayesinde Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi kuruldu.

“Üniversite öğrencisi kızlara burs vermek”

Kooperatifin başlıca amacı, evden iş yapan kadınlara istihdam oluşturmak üzere projeler hazırlamak, kadınlara iş imkanı sunacak eğitim merkezleri ve atölyeler açılmasını planlayarak hizmete geçirmek, belirli dönemlerde alışveriş şenlikleri düzenleyerek Antalya’daki girişimci kadınların gelir elde etmelerini, kendilerini tanıtma fırsatı sağlamak. Etkinliklerden elde edilen gelirlerin bir kısmı ise ihtiyacı olan STK’lara destek olmak, ihtiyacı olan üniversite öğrencisi kızlara burs vermek ama gelirin büyük bir kısmı ile internet üzerinden kadınların ürünlerini sergileyip satabilecekleri internet portalı kurulmasını sağlamak.

“Kadının elinin değdiği her yer güzelleşiyor”

Şenlikte 60 standın yer aldığını belirten AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, “Buradaki girişimcilerin hepsi evden ya da dükkanlarından katılanların hepsi kadın olması bir kere çok mutluluk verici. 60 tane stant var. Bunun 40’a yakınını da kendi tasarladıkları yani örneği yok. Bir kere tasarlanıyor, başka bir yerde bulamıyorsunuz. Bence Antalyalılar için çok önemli bir etkinlik bu. 2 gün süreyle açık kalacak. Bir kere ‘kadın gücü’ diyoruz, kadının elinin değdiği her yer güzelleşiyor. Ben de bu 3 cesur kadına da buradan teşekkür etmek istiyorum. Her türlü projelerini de destekliyorum” diye konuştu.

“2 gün süreyle Antalya’da etkinliğimizi yapıyoruz”

Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi’ni kurmalarının çok kısa bir süre önce olduğunu ifade eden Mutlu Portakal Kadın Kooperatif kurucularından Evşen Yüceer, “Kuruluşumuz esnasında AK Parti Antalya Milletvekilimiz Gökcen Özdoğan Enç’in çok yardımı oldu. Biz kadın istihdamına biraz daha destek vermek, evden iş yapan kadınlara satış platformu oluşturmak, bir üretim alanı, eğitim faaliyeti oluşturmak için kooperatifi kurduk. İlk çalışmamızda ‘Mutlu Portakal Alışveriş Şenliği’ bu kapsamda. Şenlikte evden iş yapan kadınlar ve normal dükkanları olan kadınların oluşturduğu şenlik burası. 2 gün süreyle Antalya’da etkinliğimizi yapıyoruz. Umarım başka illerde de devam eder. Faaliyetlerimiz yeni başladı. Büyüyerek çoğalarak devam ediyor” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -