Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

50 yıldır sigara içen kanser hastası operasyonla sağlığına kavuştu

ISPARTA’DA YAKLAŞIK 50 YILDIR SİGARA İÇEN VE KALP RAHATSIZLIĞI BULUNAN 63 YAŞINDAKİ KAMİL ÖZTÜRK, ALANYA ALADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE YAPILAN OPERASYONLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU.

50 yıldır sigara içen kanser hastası operasyonla sağlığına kavuştu
14 Aralık 2018 - 16:22
banner

Isparta’da sigaraya bağlı akciğer kanseri olan ve aynı zamanda kalp rahatsızlığı bulunan hasta, Alanya Aladdin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.

Yaklaşık 50 yıldır sigara içen ve kalp rahatsızlığı bulunan 63 yaşındaki Kamil Öztürk, aniden fenalaşınca Isparta’daki bir hastaneye gitti. Burada kanser teşhisi konulan Öztürk Isparta, Antalya ve birçok ildeki sağlık kurumu tarafından yaşı ve kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavisi riskli bulunarak geri çevrildi. Son olarak Alanya Aladdin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle iletişime geçen Öztürk, Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oktay Aslaner tarafından yapılan tetkikler ve değerlendirme sonucu ameliyata alındı. Öztürk, başarı geçen ameliyatın ardından eski sağlığına kavuştu.

“Kendisi 50 yıldır sigara kullanmaktaydı”

Operasyon hakkında konuşan Dr. Aslaner “Akciğer kanseri teşhisi konan Kamil Öztürk, bizimle iletişime geçti. Kendisi 50 yıldır sigara kullanmaktaydı. Solunumu yetersiz, geçirdiği kalp krizi sonrasında by pass ameliyatı olmuş ve stent takılmıştı. Bütün bu olumsuz şartlara rağmen ekibimle birlikte vakayı değerlendirerek operasyona aldık. Hastanın sağ akciğerindeki tümörü tamamen alarak eski sağlığına kavuşmasını sağladık. Kendisine sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

“Kendisine bir can borçluyum”

Kamil Öztürk umudunu kestiği anda Dr. Oktay Aslaner ile karşılaştığını belirterek, kendisine bir can borcu olduğunu söyledi. Öztürk,” Ameliyatım için Isparta’dan buraya tedavi amaçlı geldim. Eski sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Doktoruma ve hastane çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co