Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

CHP’li belediye başkanı istifa iddialarına sert çıktı

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY GÖSTERİLEMEMESİ HALİNDE İSTİFA EDECEĞİ YÖNÜNDE İDDİALARINA SERT ÇIKTI. BÖCEK, 18 YIL ÖNCE DÖNEMİN CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) GENEL BAŞKANI DENİZ BAYKAL’A SÖZ VERDİĞİNİ ANIMSATARAK, “DENİZ BEY PARTİMİZİN GENEL BAŞKANI VE HEMŞEHRİMİZDİ. BU VESİLEYLE ONA DA SÖYLEMİŞTİM, ‘EFENDİM BEN CHP’YE GELDİM. SİZİ SATMAM’ DEMİŞTİM. KİM NE SÖYLÜYORSA DOĞRU SÖYLEMİYORDUR. 25 YIL DÜRÜST BİR ŞEKİLDE GELDİK, HEP DE DOĞRULARI SÖYLEDİM. BEN BURADA PARTİ İLKESİNE DİKKAT EDERİM” DEDİ.

CHP’li belediye başkanı istifa iddialarına sert çıktı
14 Aralık 2018 - 15:54
banner

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilmemesi halinde istifa edeceği yönündeki iddialara sert çıktı. Böcek, 18 yıl önce dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a söz verdiğini anımsatarak, “‘Efendim ben CHP’ye geldim. Sizi satmam’ demiştim. Kim ne söylüyorsa doğru söylemiyordur. 25 yıl dürüst bir şekilde geldik, hep de doğruları söyledim. Ben burada parti ilkesine dikkat ederim” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediyenin 1 Ocak’tan itibaren asgari ücreti 2 bin 200 lira olarak belirledikleri toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, ’Büyükşehir belediyesi için aday gösterilmezseniz istifa edeceğiniz yönünde iddialar var’ sorusu üzerine konuşan Böcek, bunun bir dedikodudan ibaret olduğunu kaydetti. Böcek, “Ben varsayımla hiç konuşmam. Siyasete ben Anavatan Partisi’nden Cumhuriyet Halk Partisine gelişimde de konuşmuştum. O dönemin genel başkanı ve başbakanım Mesut Yılmaz parti genel başkanlığından istifa etti. Ondan sonra Deniz Bey partimizin genel başkanı ve hemşehrimizdi. Bu vesileyle ona da söylemiştim, ‘Efendim ben CHP’ye geldim. Sizi satmam. Ben burada parti ilkesine dikkat ederim’ demiştim” ifadelerini kaydetti.

18 yıldır CHP’de olduğunu kaydeden Böcek, “Hayatım boyunca siyasi bir arayış içerisinde olmadım. Kim ne söylüyorsa doğru söylemiyordur. 25 yıl dürüst bir şekilde geldik, hep de doğruları söyledim” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co