Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

65 yıl sonra yönetim kurulunda ilk kadın üye

65 yıl sonra yönetim kurulunda ilk kadın üye
05 Eylül 2017 - 17:57
banner

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Yavuz seçildi. 21 delegenin oy kullandığı Genel Kurulda Birliğin dört kişilik yönetimine ilk kez bir çiftçi kadın üye seçildi.

ANTBİRLİK Seçimli Genel Kurulu ANTBİRLİK Konferans salonunda gerçekleşti. Gündem maddelerinin onaylanmasının ardından tek liste ile girilen kurulda 21 delegenin tamamının oyunu alan Mustafa Yavuz, başkan seçildi. ANTBİRLİK Serik Kooperatifinden Rauf Keya’nın da aday olduğu seçimde başkan seçilen Mustafa Yavuz’un yönetim kurulunda, Hatice Hacıveziroğulları, Süleyman Bacak ve Kadir Tomkay görev aldı.

ANTBİRLİK tarihinde de bir ilk yaşandı

Üretici üye Hatice Veziroğulları, ANTBİRLİK yönetimine giren ilk kadın üye olarak 65 yıllık ANTBİRLİK tarihine geçti. Başkan Yavuz, kadın çiftçilerin sorunlarına ve beklentilerine daha hakim olunması açısından yönetime bir kadın üye alınmasının yolunu açmak için Hatice Hacıveziroğulları’nı desteklediklerini ifade etti.

“ANTBİRLİK’te bir kadın yöneticimizin olması kadın çiftçileri daha yakından takip etmek ve anlamak açısından önemli” diyen Yavuz “Biz de ANTBİRLİK tarihinde yönetim içinde bir kadın üyemizin yanımızda olmasını, kadın eli değmesini istedik. Doğru olanı yaptığımıza ve ANTBİRLİK ‘e, kadınlarımız başta bütün üreticilere önemli katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

“Kadın çiftçilerimize sahip çıkacağım”

Yüksek Ziraat Mühendisi olan 26 yaşındaki Hatice Veziroğulları, Antalyalı kadın çiftçilerin sesi olacağını belirterek, “Toprağın gerçek emekçileri olan kadınları temsil etmek için bu görevi üstlendim. Çiftçi bir ailenin kızıyım. Kadınların toprağa verdiği emeği ve onların yaşadıkları zorlukları biliyorum. Kadın çiftçilerimize sahip çıkacağım. Buradan kadın çiftçilerimize sesleniyorum. Birlik’e geçikmeden üye olun” diye çağrıda bulundu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -