Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

ANTALYA KENT KONSEYİ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA CUMHURİYET MEYDANI’NDA ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNDU.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
08 Mart 2018 - 11:30
banner

Antalya Kent Konseyi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanan Antalya Kent Konseyi üyeleri çelenk sunumunun ardından basın açıklaması yaptı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı’nın da yer aldığı basın açıklaması çelenk sunumuyla başladı. Daha sonra Saygı duruşunda bulunulurken ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, 161 yıl önce kadınların çalışma sürelerine ve ağır çalışma koşullarına karşı direnişlerine verdikleri mücadelenin anısı olduğunu ifade eden Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Eylem Has, “Kadınların toplumsal hayatta, yaşamda ve aile yaşamında yetenekleri, zekaları ve emekleri ile dengeli olarak hak ettikleri yeri almaları için güçlü ve sarsılmaz bir irade ve inançla varlığımızı fark etme, fark ettirme günüdür. Kadınların görünmez, kayda geçmeyen ve ücretlendirilmeyen emekleri onların çalışma yaşamının görünmez özneleri haline getirmektedir. Toplumsal cinsiyet eşitsizliği, kadına evde oturma, çocuk bakma rolleri yüklenmekte ve bu durum kadınları işgücü piyasasında dezavantajlı konuma sürüklemekte, onları kayıt dışı istihdama itmektedir. Bizlere düşen cinsiyet eşitliğini, kadının toplumdaki gücünü ve yerini yüceltmek, kadının donanımlı kaynağını, verimli iş gücünü en akılcı şekilde ifade etmesine alan açmaktır” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co