Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

904 turizm işletmesine “Temiz Havuz Sertifikası” verildi

ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 1189 İŞLETMEDEKİ 4691 HAVUZDA BİR YIL BOYUNCA YAPILAN KONTROLLERDE HAVUZ VE HAVUZ SUYU KALİTESİNİN BELİRLENEN ŞARTLARA UYGUN OLDUĞU TESPİT EDİLEN 904 TURİZM İŞLETMESİNE “TEMİZ HAVUZ SERTİFİKASI” VERİLDİ.

904 turizm işletmesine “Temiz Havuz Sertifikası” verildi
04 Mayıs 2018 - 10:20

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1189 işletmedeki 4691 havuzda bir yıl boyunca yapılan kontrollerde havuz ve havuz suyu kalitesinin belirlenen şartlara uygun olduğu tespit edilen 904 turizm işletmesine “Temiz Havuz Sertifikası” verildi. Serik ilçesine bağlı Belek mahallesinde bir otelde düzenlenen sertifika törenine Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, sağlık çalışanları ve işletmelerin temsilcileri katıldı.

Havuzlara sertifika verilebilmesi için sıcaklık, PH, serbest klor ve mikrobiyolojik analiz sonuçları ile havuzda bulunması zorunlu olan sertifikalı cankurtaran ve sağlık veya kimya eğitimi almış havuz operatörü şartı aranıyor. Bir takvim yılı sonunda yapılan değerlendirmede havuz ve havuz suyu kalitesinin yönetmelikte belirlenen şartlara uygun olması durumunda “Temiz Havuz Sertifikası” verilebiliyor. Havuz sertifikaları işletmelerin temsilcilerine Serik Kaymakamı Haluk Şimşek ve Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür tarafından takdim edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al