Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ABD’nin Kudüs kararına tepkiler

Antalya’nın Manavgat ve Korkuteli ilçelerinde ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklaması protesto edildi.

ABD’nin Kudüs kararına tepkiler
08 Aralık 2017 - 17:32

Antalya’nın Manavgat ve Korkuteli ilçelerinde ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklaması protesto edildi.

Manavgat ve Korkuteli ilçelerinde ABD’nin Kudüs kararı protesto edildi.

Manavgat’ta sivil toplum kuruluşları ve bir grup öğrenci, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararını protesto etti. Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilciliği öncülüğünde düzenlenen, ilçedeki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrencilerden oluşan grup, Cuma namazı sonrası Cumhuriyet Meydanında protesto gösterisinde bulundu. Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması yaptı.

Amerika ve İsrail’in kanlı ortaklığının, işgal planlarının devam ettiğini belirten Gayretli, “Kadim bir İslam şehri olan Kudüs’ü, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek ABD’nin bu coğrafyadaki tüm varlığının ve ilişkilerinin ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Biz bu coğrafyada Amerikan üssü görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan askeri görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan bayrağı görmek istemiyoruz” dedi.

İsrail ve Amerika bayrakları yakıldı

Açıklamanın ardından ellerinde pankart, döviz, Filistin ve Türk bayrağı taşıyan grup, İsrail ve ABD aleyhine sloganlar attı. Grup daha sonra İsrail ve Amerika bayraklarını yaktı.

Korkuteli’nde ABD tepkisi

Korkuteli Çayırlı camii önünde toplanan vatandaşlar ABD’nin Kudüs kararını protesto etti. Memur-Sen Korkuteli İlçe Temsilcisi Şaban Dişli, “Kudüs sevdalıları, Bizler son bir yerimiz olsa gidilecek, orası Kudüs olsun diyecek kadar bu topraklara muhabbet besleyen bir milletiz. Muhabbetimizin kaynağı Yüce Allahın (cc) kitabında, Çevresini mübarek kıldığımız Mescidi aksa diye zikretmesinden geliyor. Bizler için Kudüs’ü sevmek imanımızın bir gereğidir. Kişi sevdiği ile imtihan olduğu gibi, Bizlerde Kudüs’le imtihan oluyoruz. Başkan seçildiği günden itibaren, mübarek topraklarımıza musallat olan Trump ve avenesinin adeta yangına körükle gider gibi büyükelçiliğini Kudüs’e taşımak niyeti ve Kudüs’ün uluslararası statüsünü göz ardı ederek terör devleti İsrail’in Başkenti ilan etme girişimi asla kabul edilemez” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat