Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AESOB Başkanı Dere: “Kurbanlıklarınızı esnafımızdan alın”

Kurban Bayramı alışverişlerini ve kurbanlıklarını Antalyalı esnaflardan alınması gerektiğini söyleyen Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, “Esnaflar da halk içerisinden biri, duyarlı Antalya halkı olarak esnafa gerekli ilgiyi göstermemiz gerekiyor” dedi.

AESOB Başkanı Dere: “Kurbanlıklarınızı esnafımızdan alın”
30 Ağustos 2017 - 17:58

Kurban Bayramı alışverişlerini ve kurbanlıklarını Antalyalı esnaflardan alınması gerektiğini söyleyen Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, “Esnaflar da halk içerisinden biri, duyarlı Antalya halkı olarak esnafa gerekli ilgiyi göstermemiz gerekiyor” dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kurban Bayramı’nda esnafta hareketlilik yaşandığını ve bu hareketliliğin hem halk açısından hem de esnaf açısından sağlıklı olabilmesi için esnaftan alışveriş yapılması gerektiğini ifade etti. Antalya ekonomisinin daha da güçlenmesi ve büyümesi için AVM ve Cep marketler yerine vatandaşın yerel esnaftan alışveriş yapıp, esnafa sahip çıkılması gerektiğini dile getiren Başkan Dere, Kurban Bayramı alışverişinde merdiven altı ürünlerden kaçınılması gerektiğini belirtti. Dere, “Kardeşliğin, dayanışmanın ve bereketin arttığı bir kurban bayramımıza daha kavuşuyor olmanın sevincini ve heyecanını yine hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlar her zaman milli ve manevi değerlerimizi pekiştiren, toplumda dayanışma ve yardımlaşma duygularını arttıran, sevgi ve saygı ruhunun güçlendirildiği istisnai günlerdir. Bu mübarek günlere hak ettiği değeri vererek önemine uygun şekilde yaşamalı ve tüm güzellikleriyle yaşatarak gelecek nesillere aktarmalıyız. Milletimiz İslam dinimizin bu önemli ibadetine her zaman gereken hassasiyeti göstererek kurban bayramını manasına uygun bir şekilde idrak ederek bu günlere taşımıştır. Kurban bayramında milletimiz sadece Allah rızası için kurban ettiği hayvanın etini paylaşmamış her bayramda ihtiyaç sahiplerini giydirmiş, yedirmiş ve lokmasını paylaşarak bir toplumda olması gereken dayanışmayı bayramlar vesilesi ile ayakta tutmuştur” diye konuştu.

“Bayramda herkesin yüzü gülsün”

Ekonominin gelişmesi için esnafın önemli bir işleve sahip olduğunu söyleyen AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “İnsanların daha çok yardımlaştığı ve hediyeleştiği bayramlarımız bu yönüyle de küçük büyük demeden tüm esnafımızın yüzünü her zaman güldürmüştür. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda esnaflarımız bayram için gerekli hazırlıklarını yaptı ve vatandaşlarımızı bekliyor. Kıymetli Antalyalılar hızla çoğalan büyük firmalar karşısında esnafımız rekabet gücü bulamamaktadır. Antalya ekonomisinin daha da güçlenmesi adına AVM ve Merdiven altı satıcılar yerine esnafımızı tercih ederek esnafımıza sahip çıkalım. Antalyamızı ekonomik anlamda daha da güçlenmesi için Esnafımızın başkanı olarak yaptığım bu çağrıları bir kez daha bu vesile ile hatırlatmak istedim. İnşallah bu bayram esnafımız için bereketli, hemşerilerimiz için kazasız belasız geçer” dedi.

Sağlık için güvenli alışveriş

Vatandaşların özellikle gıda ürünlerinde markası tanınmamış ve etiketinde üretim yeri belli olmayan ürünlere dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Dere, bu tür ürünleri satın almaktan kaçınılması uyarısında bulunarak konuşmasını şöyle tamamladı:

“Öncelikle tüm Antalyalı esnaf kardeşlerimizin, hemşerilerimizin ve vatandaşlarımızın mübarek kurban bayramını kutluyor, bu bayramın milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

    ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -