Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AESOB personeline protokol eğitimi

Cumhurbaşkanlığı eski protokol uzmanı İhsan Ataöv, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Personeline protokol eğitimi verdi.

AESOB personeline protokol eğitimi
28 Temmuz 2017 - 12:50

Cumhurbaşkanlığı eski protokol uzmanı İhsan Ataöv, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Personeline protokol eğitimi verdi.

Cumhurbaşkanlığı eski protokol uzmanı İhsan Ataöv, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde personele “Kurumsal temsil ve protokol” eğitimi verdi. Ataöv, üst düzey yöneticilerin karşılanması ve tokalaşma konusunu uygulamalı olarak anlattı. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Protokol ve nezaket kurallarının hayatımızın her alanında ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “Geçtiğimiz Nisan ayında Birliğimize bağlı Merkez ve İlçe’de olmak üzere 75 Oda Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyemiz bu eğitime katıldı. Başkanlarımız eğitimin çok yaralı olduğunu ifade ettiler” dedi.

Protokol’ün bir sistem olduğunu ifade eden Ataöv ise, “Protokol ast ile üst arasındaki ilişkiyi düzenleyen bir sistemdir. Resmi hayatta kişiler yoktur, unvanlar vardır. Protokolde temsil esastır. Seçilmiş kişiler seçenleri temsil ettiği için tek başına hareket edemez. Protokolde başarı sıralamasında giyim ilk sıralarda yer alır. Kıyafetlerinin renklerine dikkat etmelidir. Hitapta ise ne anlattığımız değil, ne anladığınız önemlidir. Hitapta ritimler çok önemlidir. Çünkü dinleyicilerin en çok dikkatini bu bölümler çekiyor. Ne anlattığınızla birlikte nasıl anlattığınız da çok önemlidir. Hitapta ki vurgular insanların size inandığı en önemli yerdir. Ayrıca beden dili, insanları etkileme açısından çok önemlidir. Liderlerin ve seçilmişlerin beden dilini etkili olarak kullanması gerekiyor.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat