Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AFAD Deprem Simülasyon Tırı Döşemealtı’nda

DEPREM FARKINDALIĞI VE BİLİNCİ OLUŞTURMAK İÇİN TÜRKİYE’Yİ DOLAŞAN AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞINA (AFAD) AİT DEPREM SİMÜLASYON TIRI DÖŞEMEALTI’NA GELDİ.

AFAD Deprem Simülasyon Tırı Döşemealtı’nda
09 Kasım 2018 - 16:36

Deprem farkındalığı ve bilinci oluşturmak için Türkiye’yi dolaşan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) ait deprem simülasyon tırı Döşemealtı’na geldi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Döşemealtı Belediyesi Kent Meydanına kurulan deprem simülasyon tırı ilk ve ortaokul öğrencilerine deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri uygulamalı olarak anlatıldı.

AFAD Eğitim Merkezinden gelen eğitmenler “Depreme hazır Türkiye” projesi kapsamında öğrencilere belirli şiddetlerde deprem hissettirip, deprem konusunda duyarlı olmaları gerektiğini anlattı. Döşemealtı’nda bulunan 15 ilk ve ortaokuldan 500 öğrenci simülasyon tırında önce deprem hakkında bilgi aldı. Daha sonra özel tasarlanmış tırda depremi sanki sınıflarında ders yaparken yakalanan minikler uzmanlardan neler yapması gerektiğini uygulamalı olarak öğrenci. Sıra ve masaların altına girerek simülasyan depremin geçmesini bekleyen öğrenciler deprem sonrası yapmaları gerekenleri de öğrendikten sonra eğitimi tamamladı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat