Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AK Parti Döşemealtı 4. Olağan İlçe Kongresi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Döşemealtı 4. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı.

AK Parti Döşemealtı 4. Olağan İlçe Kongresi
23 Eylül 2017 - 17:02

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bin 500 yataklı bir şehir hastanesinin kurulacağını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Döşemealtı 4. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Döşemealtı’nın Antalya’nın yenilenen yüzü olduğunu ve dev projelerin gerçekleştiğini belirten Türel, 3’üncü etap Raylı Sistem, yeni kavşak çalışmaları, Otogar Projesi, yeni metro hattı projelerini anlattı. Türel, Döşemealtı’nda inşa edilecek yeni bölge hastanesinin de müjdesini verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanlığının yanı sıra Döşemealtı delegesi olarak kongreye katılmaktan onur duyduğunu ifade eden Türel, bir Döşemealtı sakini olarak ilçedeki gelişmelerin kendisine mutluluk verdiğini söyledi. Türel, “AK Parti Türkiye’de birçok reformu gerçekleştirmiş, reformist bir partidir. Devlet yönetimi yapılanmasında, parti tüzüğünde birçok farklılık bugüne kadar hep konuşulup yapılamayan birçok husus AK Parti tarafından gerçekleştirilmiştir. Bunların en önemlilerinden bir tanesi de AK Parti’nin bir yenilenme, bir tazelenme partisi olma adına mutlaka yapmış olduğu çalışmalarda koltuklarda çöreklenip oturmak değil, koltuklar değiştirmek suretiyle bir tazelenmeye vesile olma noktasında bir tercihtir. İşte o yüzden her makamda AK Parti’de bir üç dönem mecburiyeti vardır. İlçe başkanlığında da belediye başkanlığında, milletvekilliğinde ve en önemli makamlarda bu vardır” dedi.

Davamıza hizmet edeceğiz

Başkan Türel, “Böylelikle partinin yenilenmesi, tazelenmesi mümkün olmaktadır. Bugün 3 dönem üst üste görevini büyük bir başarı ile yapan değerli başkanımız bayrağı alnının akıyla teslim ediyor. Tabi bu bir son değil, belki bundan sonra çok daha farklı görevler için başlangıçtır. O yüzden bizler farklı görevlerde davamıza hizmet etmekten imtina etmeyeceğiz. Bizler bugün bazı görev ve sorumlulukları üzerimize aldık diye partili değil gerekirse bir delege, bir sandık görevlisi olarak da bu partiye hizmet etmenin en büyük şeref olduğunu hatırlayarak yolumuza devam edeceğiz. Bunların en güzel örneğini şahsımda zaman zaman görebilirsiniz. Geçmişte sandık görevlisi olarak görevimi ifa etmenin onurunu birçok yerde paylaştım. Bugün de delege olarak burada bulunmak benim için çok büyük bir şeref.”

Dava adamlığını Erdoğan’dan öğrendik

Makamlara bağlı bir siyaset anlayışına sahip olmadıklarını ifade eden Türel, “Biz davaya hizmet etmek için AK Parti misyonuna hizmet etmek için bu davanın bir neferi bir dava eri olmak için siyaset yapıyoruz. Bugün bu makamlardayız ama yarın birer nefer olarak da partimize hizmet etmeyi aklımızdan çıkaramayız, çıkarmamalıyız. Biz dava adamlığını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında gördük ve öğrendik.17 yaşında başlayan gençlik kolları başkanlığıyla bir siyaset yaşamı bugün Cumhurbaşkanlığı mertebesine kadar yükselmiş. Hiçbir zaman makam için değil, millet için devlet için hizmet edebilmeyi kendisine şiar edinmiş. İşte bu örnek hepimizin dikkatle görmesi gereken bir örnektir.”

2019 vurgusu

Döşemealtı İlçe Kongresinin, bir yenilenme ve tazelenme olduğunun altını çizen Türel 2019 seçimlerine vurgu yaptı. Türel şöyle konuştu, “Bugün elbette ki her kongremiz adeta yeni hedeflere yürümenin başlangıcıdır. İşte önümüzde çok önemli bir hedef var. 2019. Önce yerel seçimler, sonrasında da milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimi. Bugün artık Türkiye’nin başarısının AK Parti’nin başarısıyla mümkün olduğunu dost düşman dünya alem görmüştür. Zaten Türkiye’nin başarısını isteyemeyenler AK Parti’nin başarısızlığı üstüne tuzaklar, tezgahlar yapmaya gayret etmektedirler. O yüzden bu oyunlara gelmeyeceğiz. Nefsimize yenik düşmeyeceğiz. Bu davaya her noktada hizmet ederek çocuklarımıza çok daha iyi bir Türkiye bırakmanın onurunu, şerefini, mutluluğunu yaşayacağız.”

Antalya’nın yeni yüzü Döşemealtı

Döşemealtı’nın Antalya’nın adeta yenilenen yüzü olduğunu söyleyen Menderes Türel, “Döşemealtı Antalya’nın kalite markalarından birisi haline geliyor. Şöyle geçmişe bir bakalım. Döşemealtı bir belde belediyesiydi. Yollarına asfalt bulamayan, içecek sudan dahi mahrum bir belde belediyesiydi. Tabi 2004’den sonra birçok şey değişti. Ama şöyle bir son 15 seneye baktığımızda Döşemealtı’nın ilçe yapılmasından başlayıp gelen birçok hizmetine kadar AK Parti damgasını ve mührünü görürsünüz. İlk dönemimde Döşemealtı’nı ilçe yapılması konusundaki gayretlerimize, o zamanki il başkanımız sayın milletvekilimiz Hüseyin Samani şahittir. Israr ettik, Antalya’da yeni bir ilçe yapılacaksa bu Döşemealtı olmalıdır dedik. Böylelikle Döşemealtılı hemşerilerimin ayağına hizmetin gelmesine vesile olduk.”

5 sene yaprak kıpırdamadı

Başkan Türel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün artık bakın Döşemealtı neleri konuşuyor. Döşemealtı, dünyanın en büyük, en güzel, en modern futbol tesisi olan Antalyaspor Tesislerine ev sahipliği yapıyor. Bunu ben söylemiyorum, bunu dünyaca ünlü futbolcumuz Eto’o söylüyor. Oynamadığı kulüp kalmamış. Barcelona’da, İngiltere’de pek çok büyük kulüpte oynamış, şimdi Antalyaspor’un kaptanı bizim de medarıiftiharımız diyor ki ‘Ben oynadığım hiçbir kulüpte Antalyaspor tesisleri gibi bir tesis görmedim’. Bu tesisler Döşemealtı’nda. Büyükşehir Belediyesi olarak bu tesisleri ilk dönemde planlamıştık ama ikinci dönemde bir fetret dönemde yaşandı, hizmet adına yaprak kıpırdamadı, o hizmet yeniden bizim göreve gelmemiz için 5 seneye mal oldu gelir gelmez tamamladık ve Antalyaspor’umuza hediye ettik.”

Durmak yok

Başkan Menderes Türel, Döşemealtı’nı da yakından ilgilendiren ve yapımı devam eden kavşak çalışmalarıyla ilgili de şu bilgileri verdi; “Artık batı çevre yoluyla Kemer istikametinden Korkuteli kavşağına Döşemealtı’na anında ulaşıyorsunuz. Şimdi bunun devamını yapıyoruz. Doğu istikametine Varsak indirici trafonun oradan havaalanı kavşağına bağlanacak yeni bir yol yaparak artık Aksu istikametine, Serik, Manavgat, Alanya istikametine gidecek Döşemealtılı kardeşlerimiz şehir içine inmeden Korkuteli kavşağından, havaalanı kavşağına bağlanacaklar. 1 yıl içerisinde bu da bitiyor. Bunun dışında Kuzey Çevre Yolu 2018 yılı içerisinde o da tamamlanacak. Büyük bir bölümü de Döşemealtı ilçemizde. Böylelikle Döşemealtı’nın yolları açılıyor değerli arkadaşlar. O yüzden söylüyoruz; Durmak yok, yola devam.”

Raylı sistem izinleri tamam

Döşemealtı’nda büyük hedeflerle çalıştıklarını söyleyen Başkan Türel, otogar ve raylı sistem projeleriyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Türel, “Döşemealtı için hedeflerimiz büyük. Şimdi artık Antalya otogarını da Döşemealtı’na taşıyoruz. Otogar adeta bir şehrin kalbidir. İşte o şehrin kalbi olan otogar şimdi Döşemealtı’nda olacak. Hemen arkasından hızlı tren garı da Döşemealtı’nda olacak. Bunun da planları hazır. İşte yenilenen değişen yüzüyle böyle bir Döşemealtı. Bugünlerde Yüksek Planlama Kurulu kararımız tamamlanıyor, 3’üncü Etap Raylı Sistem çalışmamıza başlıyoruz. Varsak’tan başlayacak ve bildiğiniz gibi 1’nci etap Fatih-Kepezaltı bölgesinden başlamıştı. 4’üncü etap artık 2019’dan sonraki süreçte gerçekleşecek. Ama bugünden bunun planlarını ve izinlerini alıyoruz. Şuanda Fatih-Kepezaltı-Santral’den, son duraktan Döşemealtı’na raylı sistemle ilgili Ulaştırma Bakanlığı izinlerimizi aldık. Döşemealtı, Organize Sanayi bölgesine kadar raylı sistemde dördüncü etap çalışmalarıyla gerçekleşecek.” diye konuştu

2019’dan sonra metro geliyor

İlk dönem gerçekleşen raylı sistem, kavşak projeleri ve yaya üst geçidi projelerinin görevi devrettiğinde devam ettirilemediğinin altını çizen Başkan Türel, “İş bilenin, kılıç kuşananın. Tabi ki iş bilen kadroda olduğu takdirde bunları yapmanın mümkün olduğunu en güzel sizler gördünüz. Biz 11 kilometre raylı sistem yaptık. Görevi devrettik, 2009 -2014 arasında 11 kilometre değil 1 metre raylı sistem yapılmadı. Bunu yaşadık. Biz 11 tane kavşak yaptık, bizden sonraki dönemde 1 tane kavşak yapamadılar. Biz yayalarımız için yürüyen merdivenli üst geçitler yaptık, haklarını yemeyelim onları biz açmaya fırsat da bulamadık, ama bizden sonra 1 tane Kepezaltı Santral’in orada projesini bizim yaptığımız yaya üst geçidini yaptılar. Bizim açamadığımız yaya üst geçitler için genel başkanlarını getirdiler, davullarla zurnalarla açılış yaptılar üst geçit için. Aradaki fark bu. Döşemealtı’na inşallah raylı sistemler 2019’dan sonra gelecek. Antalya’ya metro 2019’dan sonra gelecek. Bunların bugünden adımlarını attık. İzinlerini aldık ama takdir edersinizi ki önce 3. etabı bitireceğiz. Sonra üstüne 4. etabı yapacağız” dedi.

Önce Antalya sonra siyaset

“Siyasi kısır çekişmelerle vakit geçirerek, memleketimize hizmet etmekten kendimizi alıkoyamayız” diyen Başkan Türel, “Biz Antalya’ya hizmet için çalışıyoruz. Ben açık söylüyorum. Arkadaşlar benim için önce Antalya, önce ilkelerimiz. Ondan sonra siyaset gelir. Bunu her yerde söylüyorum. Biz siyaseti memlekete hizmet için yapıyoruz. Döşemealtımıza, Antalyamıza hizmet için yapıyoruz. O yüzden önce Antalya sonra siyaset diyoruz. Siyaset memleketimiz hizmet için vazgeçilmezdir. Elbette fevkalade gözümüz gibi korumamız gereken müessesedir” şeklinde konuştu.

Döşemealtı bölgesine hastane geliyor

Başkan Türel, aynı zamanda Döşemealtı Bölgesi’ne çok kısa bir süre içerinde temelini atacakları hastanenin müjdesini verdi. Türel, “Bir bölge hastanesi Döşemealtnı’nın en önemli sorunlarından bir tanesi hastaneydi. Şimdi Döşemealtı’na her ne kadar Kepez sınırları içerisinde olsa da Döşemealtı’na 5, Kepez’e 20 dakika mesafede yeni bir hastane olacak. Bin 500 yataklı bir şehir hastanesi bu bölge kuruluyor. Bu da hükümetimizin yatırımı. Bunu da unutmayalım. Zannediyorum bugünden de YPK kararı alındı. Bunun temeli çok kısa bir süre içerisinde atacağız. Döşemealtı merkezden şehir hastanesine 5 dakika. Bölge olarak Döşemealtı fakat Kepez sınırları içerisinde. Şimdi tabi bazen bizim hizmetlerimizi itibarsızlaştırmak isteyen çok oluyor. Efendim Döşemealtı sınırları içinde değil derler. Biz bunlara alıştık. Derlerse desinler. Biz Döşemaltı’ndan binelim arabamıza 5 dakikada gidelim. Biz neticeye bakalım” ifadelerini kullandı.

Dev projeler Döşemealtı’nda gerçekleşiyor

Devasa, büyük projelerin artık Döşemealtı’nda gerçekleştiğini ifade eden Menderes Türel, şöyle konuştu; “Döşemealtı Antalya’nın yenilenen yüzü oluyor. Adeta yeni Antalya Döşemealtı’nda gelişiyor. Birçok ilçemiz. Kepezimiz, Aksumuz artık Antalya’nın, Döşemealtımız en güzide bölgeleri oluyor. Kepez’de de söyledim. İlçe Başkanımız da burada. Eskiden Kepez’e Antalya’nın arka bahçesi derlerdi. Kepez şimdi Antalya’nın ön bahçesi, en güzel bahçesi. Aynı Döşemealtı da böyle oluyor, böyle olacak. Artık Korkuteli Kavşağı’ndan hiç kırmızı ışık görmeden Burdur’a 6 tane kavşak, Çubuk virajlarında kadar 6 kavşak yapılıyor. Oradan da artık virajlarla Çubukbelini o türkülerde söylendiği gibi kıvrıla kıvrıla geçmeyeceğiz. Tünelle dosdoğru Burdur istikametine gideceğiz.”

Hepinizi gönülden kutluyorum

Döşemealtı’na ve Antalya’ya hizmet etmeye devam edeceklerini söyleyen Türel, “Tabi yaptığımız alt yapıları anlatmıyorum. Kanalizasyon, içme suyu projelerini anlatmıyorum. Buranın birçok içme suyu projesinde, asfalt çalışmalarında, kırsal yollarda yaptıklarımız tarih boyunca yapılanların tam 5 misli. Hatta bunu 10 misline çıkartmayı hedefliyoruz. Döşemealtı’na da bu yakışır. Biz Döşemealtı’na sizlerin duaları ve destekleri ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Tabi bu hizmetlerin gerçek mimarları her yerde söylüyorum. Burada da söyleyeceğim sizlersiniz değerli dostlar. Antalya’da yaşayan bütün vatandaşlarımız. Eğer siz çalışan kadroları, iş bilen kadroları göreve getirmeseydiniz nasıl ki 2009- 2014 arasında bu hizmetler için 5 sene kaybettiysek belki hala bekliyor olacaktık. O yüzden siz dualarınızla desteklerinizle bizleri göreve getirmek suretiyle bu hizmetlerin gerçek mimarı, gizli kahramanlarısınız. Esas tebrik edilecek olan sizlersiniz. Hepinizi gönülden kutluyorum. Hepinize helal olsun diyorum.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al