Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAN’IN KABULÜ

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAN’IN KABULÜ
19 Haziran 2017 - 23:04

AK Parti ( Adalet ve Kalkınma Partisi ) Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan,Mecliste Çin Heyetini kabul etti.Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan,Çin Sosyal Bilimler  Akademisi Çin Sınır Eğitim Enstitüsü Genel Müdürü Şing Guangçıng ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Ravza Kavakcı Kan; “Londra’daki yapılan saldırıyla dün cami çıkışı Müslümanlara yapılan saldırı arasında bir fark yok. Bizim için Çin’de, Afrika’da Somali’de, Fransa’da Paris’te ya da Kanada veya İstanbul’da kaybedilen bir can arasında hiç bir fark yok.” dedi.Ve terörün rengi,ırkı ve dini olmadığını belirtti.

Son 5 yılda Türkiye ve Çin’in iş birliğinin arttığına da dikkati çekti.

 

Siyasi ideolojiler ve din üzerinden bazı insanların beyninin yıkandığına dikkat çeken Kan,buna en somut örneğide FETÖ olduğunu belirtti.

İstihbarat paylaşımının öneminede değinen Kan,Daha önce Türkiye’den sınır dışı edilen ayrıca Belçikalı otoriterlere sakıncalı olduğu bildirilen bir teröristin gerçekleştirdiği saldırıda,Brüksel’de bir çok cana mal olduğunu dile getirerek,istihbarat paylaşımının önemine bir kez daha değindi.

Şing ise Ülkelerin de Müslümanlar dahil birçok grup olduğunu ve merkezi hükümetin tüm dini ve etnik gruplara saygı gösterdiğini ifade etti.

Sincan’nın son dönemde çok geliştiğini ve bazı güvenlik sorunlarıyla karşılaştığını dile getiren Şing, Çin’in terörle mücadelede birçok ülkeyle iş birliği yaptığını dile getirdi. Şing, “Terörle mücadelede Çin ve Türkiye mutlaka iş birliği yapmalıdır.” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat