Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AK Partili Atay Uslu, yörük beyleriyle buluştu

AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ATAY USLU KUMLUCA’DA YÖRÜK BEYLERİNİN MİSAFİRİ OLDU. ATAY USLU VE BERABERİNDEKİLER YÖRÜK EFE MEHMET AYDIN’I KARAMIKLI BOYUNDAN MEHMET KARAMIKLI’YI, TURGUT ALIM YÖRÜK BEYİNİ, DEVECİLER AŞİRETİNİ VE YÖRÜK BEYİ KARAMIKLI ALİ’Yİ ZİYARET ETTİLER.

AK Partili Atay Uslu, yörük beyleriyle buluştu
25 Ocak 2018 - 12:31

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Kumluca’da Yörük Beylerinin misafiri oldu. Atay Uslu ve beraberindekiler Yörük Efe Mehmet Aydın’ı Karamıklı Boyundan Mehmet Karamıklı’yı, Turgut Alım Yörük Beyini, Deveciler Aşiretini ve Yörük Beyi Karamıklı Ali’yi ziyaret ettiler.

Kumluca Sarıcasu Mahallesine gerçekleştirilen ziyarette yörük beylerinin kahveleri içildi, yörüklüğün yaşatılması ve geleceği üzerine değerlendirmeler yapıldı. Haklarında filimler çevrilen, romanlar yazılan Aborjinlikten de, İskoç kültüründen de, Kızılderilikten de daha derin daha zengin ve hala yaşayan Yörük kültürü üzerine çok keyifli bir sohbet edildi.

500 dönüm araziyle takas edilen deve

Yörük Beyleri Milletvekili Atay Uslu’ya 1950’li yıllarda 1 devenin Kumluca merkezden 500 dönüm arazi karşılığında satıldığını anlattılar. Bu gün o arazilerin neredeyse bir helikopter fiyatına eşit olduğunu ifade eden Atay Uslu, “deve Yörük için çok önemlidir, göçebe hayatın vazgeçilmez parçasıdır. Şimdilerde modern hayat ile ulaşım kolaylaşsada Yörüklerimiz evlerinde Deve beslemeye devam ettiklerini görüyoruz.” dedi.

Atay Uslu “Deve Yörüğün ağır vasıtası, eşek ise spor aracıdır. Yörüğün yükünü bir deve taşır ama keyfini kırk deve taşıyamaz” diye konuştu. Atay Uslu’ya Kumluca ziyaretinde Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, AK Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer ve teşkilat üyeleri eşlik etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - Kayseri Web tasarım - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon -

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al