Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Akdeniz foku ’kuzu çevirirken’ görüntülendi

Akdeniz foku ’kuzu çevirirken’ görüntülendi
03 Ağustos 2017 - 17:20

Antalya’da falezler bölgesinde nesli tükenmekte olan Akdeniz foku vatandaşlar tarafından görüntülendi. Avlanmak için Düden Şelalesi’nin denizle buluştuğu noktayı seçen sevimli fok, burada kuzu balıklarını yiyerek beslendi.

Antalya’da teknesiyle turist gezdiren 37 yaşındaki Ozan Ertürk Şahin, dün Düden Şelalesi’nin denizle buluştuğu falezler bölgesinde turistlerle birlikte denize girdi. Bir müddet sonra ileride büyük bir hareket olduğunu fark eden Şahin ve yanındaki turistler tekneye dönerek cep telefonlarına sarıldı. Balık sandıkları hareketliliği çeken Şahin ve turistler, su içerisinde hareket edenin Akdeniz Foku olduğunu görünce çok şaşırdı. Şahin ve turistler, avlanmak için şelalenin denize döküldüğü alanı seçen fokun kuzu balıyla beslenmesine de şahitlik etti.

Akdeniz fokunu gördüklerinde ilk başta çok korktuklarını söyleyen tekne kaptanı Ozan Ertürk Şahin, fokun kuzu balığını yiyerek beslendiğini söyledi. Gördükleri fokun 2 metre büyüklüğünde olduğunu belirten Şahin, “Tekne turu için mola vermiştik. Turistlerle denize girdik ve bir şeylerin hareket ettiğini görünce korkup tekneye çıktık. Sonradan fark ettik ki fokmuş ve cep telefonlarımızla çekmeye başladık. Kuzu balığı yakalamış suya çarpa çarpa yiyordu. 10-15 dakika kadar şelalenin döküldüğü yerde bekledi, hiç karaya çıkmadı ve daha sonra gitti. Bizim için ayrı bir deneyim oldu” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -