Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Akdeniz Üniversitesi Avrasya’nın En İyi Üniversiteleri arasında

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MUSTAFA ÜNAL, “AVRASYA’NIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NİN TÜRKİYE’NİN VE AVRASYA’NIN BİRÇOK SEÇKİN ÜNİVERSİTESİNİ GERİDE BIRAKARAK LİSTEDE 47. SIRADA YER ALMASI BİZLERİ SON DERECE GURURLANDIRDI. BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE HER ZAMAN DAHA İYİYİ HEDEFLEYEN VİZYONUMUZLA, BAŞARILARIMIZI ARTIRARAK, DAHA DA ÜST SIRALARA YÜKSELECEĞİMİZE İNANIYORUM.” DİYE KONUŞTU.

Akdeniz Üniversitesi Avrasya’nın En İyi Üniversiteleri arasında
12 Eylül 2018 - 15:10

Akdeniz Üniversitesi Times Higher Education (THE)’nın bu yıl ilk kez açıkladığı Avrasya’nın En İyi Üniversiteleri sıralamasında 47. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Avrasya’da yer alan üniversitelerin Eğitim, Uluslararası Görünüm, Sanayi Geliri, Araştırma ve Atıf olmak üzere beş kritere göre sıraladığı değerlendirmede Türkiye’den 22 üniversite yer aldı. Söz konusu listede en çok üniversitesi yer alan ülkelere bakıldığında 27 üniversite ile Rusya birinci sırada ardından 22 üniversite ile Türkiye ikinci sırada yer alıyor.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Avrasya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında Akdeniz Üniversitesi’nin Türkiye’nin ve Avrasya’nın birçok seçkin üniversitesini geride bırakarak listede 47. sırada yer alması bizleri son derece gururlandırdı. Bundan sonraki süreçte her zaman daha iyiyi hedefleyen vizyonumuzla, başarılarımızı artırarak, daha da üst sıralara yükseleceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat