Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Akdeniz Üniversitesi Marşı Seçildi

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI ÖNCÜLÜĞÜNDE DÜZENLENEN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MARŞI BESTE YARIŞMASI İLE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MARŞI SEÇİLDİ.

Akdeniz Üniversitesi Marşı Seçildi
17 Nisan 2018 - 15:00
banner

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Antalya Devlet Konservatuvarı öncülüğünde düzenlenen Akdeniz Üniversitesi Marşı Beste Yarışması ile Akdeniz Üniversitesi Marşı seçildi.

Akdeniz Üniversitesi Marşı’nın belirlendiği Beste Yarışması’nın Final ve Ödül Töreni, 16 Nisan 2018 tarihinde Atatürk Konferans Salonu’nda Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Antalya Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nihan Yağışan, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende Antalya Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nihan Yağışan, Akdeniz Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası düzeyde sağlık, fen ve sosyal bilimler başta olmak üzere pek çok alanda üstün başarılara imza attığını ve atmaya devam edeceğini söyledi. Akdeniz Üniversitesi’nin misyon ve vizyonuna uygun, onu her platformda temsil edecek bir marş kazandırmak amacıyla Antalya Devlet Konservatuvarı öncülüğünde bir beste yarışması düzenlediklerini belirten Yağışan, “Türkiye’nin her yerinden büyük bir katılımın olduğu yarışmaya 51 eser başvurdu. Uzman bir kurulun değerlendirmesiyle finale kalan 5 eserin içinden Akdeniz Üniversitesi mensupları ve öğrencileri tarafından benimsenecek ve her platformda üniversiteyi temsil edecek en iyi eseri seçmeyi hedefledik” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Akdeniz Üniversitesi Marşı Beste Yarışması finaline kalan Mehmet Akpınar, Yakup Aksoy, Pınar Çiçek-Hasan Çiçek, İsmail Sözen, Hüseyin Cevahir Ünal’e ait beş eser Kültür Bakanlığı Antalya Devlet Opera Balesi Korosu’nun icrasıyla dinleyenlere sunuldu. Üniversite marşının belirlenmesi için jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda söz ve müziği Mehmet Akpınar’a ait eser birinci seçildi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın, Akdeniz Üniversitesi Marşı’nın Bestecisi Mehmet Akpınar’a teşekkür plaketi taktim ettiği programda Antalya Devlet Konservatuvarı öncülüğünde kurulan ve üniversitede ilk konserlerini veren ‘Akdeniz Üniversitesi Çocuk Korosu’ da yüksek performanslarıyla izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co