Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Akdeniz Üniversitesi’nde ‘Proje Yazma Eğitimi’ gerçekleştirildi

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE TÜBİTAK-2237 PROJE EĞİTİMİ ETKİNLİKLERİNİ DESTEKLEME PROGRAMI KAPSAMINDA, 20-22 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA “SAĞLIK BİLİMLERİ ALANINA YÖNELİK TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJESİ HAZIRLIK EĞİTİMİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ. EĞİTİM KAPSAMINDA, TÜBİTAK DEĞERLENDİRME SÜREÇLERİ, REVİZYON, YÜRÜTME VE SONLANDIRMA SÜREÇLERİ GÖZDEN GEÇİRİLDİ.

Akdeniz Üniversitesi’nde ‘Proje Yazma Eğitimi’ gerçekleştirildi
24 Eylül 2018 - 13:26

Akdeniz Üniversitesi’nde TÜBİTAK-2237 Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında, 20-22 Eylül tarihleri arasında “Sağlık Bilimleri alanına yönelik TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlık Eğitimi” gerçekleştirildi. Eğitim kapsamında, TÜBİTAK değerlendirme süreçleri, revizyon, yürütme ve sonlandırma süreçleri gözden geçirildi.

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisler Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim ile katılımcılara başta 1001 projeleri olmak üzere TÜBİTAK araştırma destek programlarına başvuru kapsamında geliştirilecek projelerin hazırlanması konusunda yol gösterici ilkeler anlatıldı. Eğitim, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Sadi S. Özdem koordinatörlüğünde, eğitmen ve danışmanlar Prof. Dr. Nuray Erin ve Prof. Dr. Levent Sarıkcıoğlu’nun sunum ve katkılarıyla gerçekleştirildi. Eğitim kapsamında başta TÜBİTAK 1001 projeleri olmak üzere TÜBİTAK araştırma destek programları tanıtıldı, interaktif teorik ve pratik uygulamalar ile veri tarama, proje hazırlama, başvuru, TÜBİTAK değerlendirme süreçleri, revizyon, yürütme ve sonlandırma süreçleri gözden geçirildi.

“Keyifli bir interaktif eğitim gerçekleştirdik”

ARGE çalışmalarının ülkemizin ihtiyaç duyduğu innovasyon ve ürüne dönüşümün temelini oluşturduğunu ifade eden Etkinlik Koordinatörü Prof. Dr. Sadi S. Özdem; “Bu tür çalışmalar için gerekli destek ülkemizde başta TÜBİTAK olmak çeşitli kurum ve kuruluşlarca sağlanıyor. Araştırmacıların sağlık bilimleri alanında proje yazma konusunda bilgi ve becerilerini arttırmak ve bu alanda kendi deneyimlerini paylaşarak TÜBİTAK araştırma destek programlarına başvurularını kolaylaştırmak ve ivmelendirmek amacıyla TÜBİTAK tarafından desteklenen bir program kapsamında yoğun ancak keyifli bir interaktif eğitim gerçekleştirdik” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al