Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Akseki’de aşure etkinlikleri

ANTALYA’NIN AKSEKİ İLÇESİ’NDE MAHALLE HALKI VE LİSE ÖĞRENCİLERİ AŞURE ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.

Akseki’de aşure etkinlikleri
28 Eylül 2018 - 14:56
banner

Antalya’nın Akseki ilçesi’nde Mahalle halkı ve lise öğrencileri aşure etkinliği düzenledi.

Akseki ilçesi’ndeki ilk aşure etkinliği Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlendi. Etkinliğe Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı ve öğrenciler katıldı. Öğretmenler ve öğrencilerin katkılarıyla hazırlanan aşure etkinliğinde okula davet edilen misafirlere aşure ikram edildi.

Akseki’nin Taşlıca Mahallesinde Aşure Günü dolayısıyla mahalle halkı tarafından aşure ikramında bulunuldu.

Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, Muharrem ayının içerisinde yer alan Aşure Günü dolayısıyla Taşlıca Mahallesi tarafından hazırlanan bu etkinliğe katılmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Muharrem ayı ve aşure gününün İslam ve insanlık tarihinde önemli bir yeri olduğunu belirten Nasır, “Böyle manevi günler birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemizi sağlıyor. Muharrem ayının ve Aşure ayının bolluk, bereket ve esenlik getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Allah kabul etsin” ifadelerini kullandı.

Taşlıca mahallesinde Fatih Camii bahçesinde 600 kişiye aşure ikram edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co